Uživatel nepřihlášen
Myšlenky a recenze Thaina Degu
RSS kanál blogu
Píše: ThainDegu - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
Myšlenky a recenze Thaina Degu

War For The Overworld aneb návrat Dungeon Keepera?

Středa 26.2.2014 15:50 - Autor: ThainDegu
To se mi líbí
War For The Overworld aneb návrat Dungeon Keepera?
Dungeon Keeper 3? Možná.
Dungeon Keeper 3? Možná.

Impové přinášejí natěžené zlato do nadité pokladnice. Mezitím se v tunelech rozléhá vítězný křik těch, co vyhráli v loterii. Žalář naplněný k prasknutí hrdiny, kteří nedokázali kontrolovat svou chamtivost a jednoduše vstoupili do pasti. Mučírna jim bude dostatečným trestem za tento přečin, paní bolesti už je očekávají a za chvíli se bude z místnosti ozývat jen nářek smíšený s uspokojením. Chodba sem chodba tam a máme tu nový výjev. Jeskyně plná kurníků? Ano jídelna co si chytíš, to máš. Pár metrů dál mlátí tlustý neustále prdící démon neustále do kovadliny s myšlenkou na výborná kuřátka, která dostane po dobře odvedené práci. A uprostřed všeho stojí srdce dungeonu. Místnost pumpující život do těchto temných jeskyní.

Dungeon Keeper 2 byl jedinečnou hrou na kterou navázalo pár pár podobných titulů. Sice ne moc podařených ale určitá snaha byla. Nyní přichází na trůn rovnocenný nástupce tohoto titána. Jak říká Horny "Je dobré být zlý,"

Srdce dungeonu
Srdce dungeonu

Spousta chodeb

Prvním stavebním kamenem ve vašem dungeonu je jeho srdce a k němu pár skřítků. Po pár minutách objevujete portál. Brána, z které přichází vaši zaměstnanci, které zde zastupují různé typy monster, ale ty mají svou vlastní kapitolku. Vaše zaměstnance musíte někde ubytovat, takže necháte vymlátit štolu a postavíte ložnici spolu s prasečím chlívkem, který de slouží jako jídelna. Jako v každém správném dungeonu zde nesmí chybět mágové a nekrománceři. Obě tyto povolaní zde dostávají svůj prostor. Jedni hledají vědění a druzí jen mrtvá těla, která by mohly zužitkovat pro svou armádu nemrtvých. Vaši nepřátelé, kteří dostali na frak, končí ve vězení a ti méně šťastní v mučírně. Kovář a hospoda jsou zde samozřejmostí. Součet těchto chodeb nám vytváří výborně vybalancovaný dungeon. Místnosti mají výtečný design a jde vidět, že na nich byla odvedena spousta práce.

Letící kovář
Letící kovář

Pomsta lovcům pokladů

Procházky dungeony vždy lemovaly stovky mrtvol nebohých obyvatel jeskyních systémů to se ale teď změní. Od prostého goblina a obřího netopýra až po podivnou stvůru, jejíž hlava slouží jako kovářské kladivo je vaše paleta tvořena spoustou dalších stvůr, které čekají na odplatu za všechna příkoří, která jim byla způsobena. Můžou jít buďto sami za sebe anebo je dáte dokopy a utvoříte z nich partu creature dobrodruhů, kteří spolu budou levlovat ale i umírat. A samozřejmě okrádat vás o vaše peníze.

Vězení
Vězení

Kouzla a pasti

Vaší cestu okořeňují kouzla. Některá z nich fungují, jako podpora jiná zase přivolají skřítka anebo dají dohromady celou armádu vašich potvůrek, které jsou občas tak neposlušné. Moje oblíbené je třeba kouzlo, díky němuž se můžete na svět podívat očima jednotlivce. Zažít třeba pocit nebohého selátka než ho někdo sní anebo naopak pocítit sílu neporazitelné zrůdy když seká své nepřátele na kusy. Pasti zde samozřejmě nemohou chybět. Dobrodruh půjde dlouhou uličkou, když skrz naskrz projdou bodce vaši pasti nebo jej zmrazí nášlapná mina. Většinu vlastností si odemknete časem. Je skutečně jen na vás, které upřednostníte. Ve hře získáváte sin pointy, které pak utrácíte. Jak za nová kouzla, tak i za pasti a místnosti.

Studovna
Studovna

Vývoj a nový obsah

Hra si prošla oblíbeným Kickstartrem. Kde získala požadovanou částku a také byla podpořena původním  otcem DK II  Petrem Molyneuxem. Po těchto událostech se vývoj celkem slušně rozeběhl. Pravidelné updaty a krásně se formující hra, ukazují, že má investice do KS nebyla špatnou volbou. A k tomu jako třešnička na dortu přichází výborná komunikace s veřejností. Všem fanouškům dobrých strategii určitě doporučuji

Hodnocení hry
Těším se
  • Oživení starého Dungeon Keepera
  • Kampaň dvou pánu dungeonu
  • Lov dobrodruhů
  • Zajímavý příběh
  • Multiplayer
Bojím se
  • Zatím asi ničeho
Shrnutí: Na první pohled to vypadá že se vrací hra která má něco do sebe.Snad se nic nepokazí a vše se podaří a dočkáme se znovu kvalitní Bad strategie.
Tisk
Hodnocení:
( Zbývá 8 hlasů pro zveřejnění hodnocení ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku War For The Overworld aneb návrat Dungeon Keepera?
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
Mr.Triboni    ThainDegu: Díky za odkaz. . :-)Mr.Tribonimrtriboni6895    26.2.2014 21:55 Mr.Triboni

ThainDegu: Díky za odkaz. . :-)

ThainDegu člen redakce    Hra je to výborná a EA bych se moc nebál moc tam toho od ní nemají. Řekl bych že prakticky nic :) hlavně to pořád roste :)odkaz ] popřípadě stačí nakouknout :)ThainDeguthaindegu27578    26.2.2014 20:27 ThainDegu

Hra je to výborná a EA bych se moc nebál moc tam toho od ní nemají. Řekl bych že prakticky nic :) hlavně to pořád roste :)odkaz ] popřípadě stačí nakouknout :)

Mr.Triboni    Tuto hru si rozhodně nenechám ujít. Hodiny jsem strávil u DK2, toto nebude vyjímka. :lol: Je mi ale líto, že EA vytvořilo DK na mobil. Ještě horší je, že se tam musí platit opravdové peníze, aby se v našem dungeonu něco pořádného dělo. EA opět nezklamalo.
Jen se obávám, aby tato hra nedostala pálku, protože veškerá práva na DK patří právě EA. Nejsem si jist.
Mr.Tribonimrtriboni6895
    26.2.2014 18:34
Mr.Triboni

Tuto hru si rozhodně nenechám ujít. Hodiny jsem strávil u DK2, toto nebude vyjímka. :lol: Je mi ale líto, že EA vytvořilo DK na mobil. Ještě horší je, že se tam musí platit opravdové peníze, aby se v našem dungeonu něco pořádného dělo. EA opět nezklamalo.
Jen se obávám, aby tato hra nedostala pálku, protože veškerá práva na DK patří právě EA. Nejsem si jist.