Uživatel nepřihlášen
Myšlenky a recenze Thaina Degu
RSS kanál blogu
Píše: ThainDegu - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
Myšlenky a recenze Thaina Degu

South Park: The Stick of Truth

Pátek 7.3.2014 00:04 - Autor: ThainDegu
To se mi líbí
South Park: The Stick of Truth
Na scénu přichází hra z prostředí South Parku a obnáší vše co jak fanoušek seriálu, tak i milovník RPG dokáží ocenit. Spousta nadávek zábavné souboje a co dál nám ale hra skutečně přináší? To se dočtete o pár řádků dál.
Na scénu přichází hra z prostředí South Parku a obnáší vše co jak fanoušek seriálu, tak i milovník RPG dokáží ocenit. Spousta nadávek zábavné souboje a co dál nám ale hra skutečně přináší? To se dočtete o pár řádků dál.

Je to tvůj osud

Příběh je zde uveden výborně. Přicházíte do nového města, hledáte nové přátele a pokoušíte se pomalu odhalit městka tajemství. První nitkou příběhu je válka mezi elfy vedenými Stanem a Kylem a lidmi jejichž vůdcem je Cartmen spolu s princeznou Kenny nejkrásnější ženou v království. Všichni touží po kouzelném artefaktu Holy Pravdy. Ten přináší blahobyt těm jenž ho vlastní. Pomalu odkrýváte pravdu a poznáváte nové přátele, kteří vám občas přispějí pomocí či radou. Všechny lidi v městečku spojuje sociální síť, kde si můžete přečíst jejich myšlenky a každodenní příběhy. Myslíte, že malé horské městečko žije jen ve dne? To určitě ne v noci zažijete spoustu peprné zábavy. Ufo či spoďárový skřítci jsou jen částí vašich nočních výletů. A kdybyste se přeci jen nudily, převalí se přes vás nacistická armáda tvořená krávami krysami i nenarozenými dětmi. Když ani to nebude stačit, tak prostě táhněte do Kanady.

Kanadské Kralovství
Kanadské Kralovství

ManBearPig

Ani vedlejší mise nezaostávají ve vrstvě zábavy. Al Gore a nejnebezpečnější zvíře na světě ManBearPig či Lu Kim bojující s Mongoly. To jsou jen jedni z mnoha hledajících vaší pomoc. Někteří pro vás budou v budoucnu příjemným překvapením v podobě pomoci a jiní zase otravnou překážkou stojící vám v cestě. Mezi jedny ze zajímavějších úkolů patří hledaní dětí, které se nacházejí snad všude po městě a občas se ukrývají dost rafinovaně.

Mr.Hankey
Mr.Hankey

Žid nemůže být paladin

Žid zde zkrátka nemůže být paladin možná, proto mu byla přidělena samostatná classa. Díky tomu zde nemáme stereotypní  trojici hrdinských povolaní tvořená válečníkem, zlodějem a čarodějem. O kousek dál od této trojky stojí neohrožený bojovník, na jehož hlavě trůní jarmulka. Určitá povolání jsou celkem vyrovnaná, i když takový čaroděj s prskající petardou dokáže nepřátelům pořádně připálit zadnice. Hra má tahový soubojový systém začíná ten, který první udeřil.Máte na výběr, jak magické schopnosti které vám ubírají PP pointy anebo obyčejný zásah zbraní na blízko či lukem volba je jen na vás. V případě nedostatku životů si každé kolo můžete dát jeden ozdravný prostředek.Protivníky můžete před bojem omráčit lukem, anebo pokud máte štěstí tak je odrovnáte věcmi v prostředí takzvaná osudová smrt. Jen tak náhodou stojí v kaluži vody, do které spadne drát připojený k elektrickému generátoru.

Žid přichází na scénu
Žid přichází na scénu

Princess Kenny

A abyste na všechno nebyly, sami stojí vždy za vámi váš přítel s vlastní škálou kouzel a super schopností. Které dokáží obrátit souboj ve váš prospěch. Pro příklad bych zde uvedl jednoho od každé strany. U lidské strany je to Princezna Kenny, většina kouzel teto postavy muže skončit její smrtí při špatném zmáčknutí akčních kláves. Stádo milých myšek jí bez milosti zabije, když nejsou včasně setřepány. Jako správná princezna má i tato v repertoáru kouzel jednorožce ale pozor jeden špatný manévr a Kenny končí nabodnut na jeho rohu. Smutný osud a proto jeho největší super schopností je jeho proslulá nesmrtelnost. Elfové mají svého krále Kyla, kterého doprovází jeho mladší bratr Ike a hrstka elfích lučištníků, kteří na povel vypustí salvu smrtících šípů. Každý z partnerů má své výhody a je určitě dobré otestovat je všechny.


Kenny a jeho malý přátelé
Kenny a jeho malý přátelé

Usral sis nebo ses prostě posral ?

Autoři nám zde nabízejí spoustu alternativních řešení, jak řešit určité situace. Čím dál postupujete příběhem, tím více možností máte. Od super prdů, anální sondy až po zmenšovací prášek vám tyto schopnosti zkrátka usnadňují život. Například stojí před vámi zátaras a kousek od něj je svíčka. Namíříte prd přesně na svíčku a zábranu odstraníte masivní explozí. Nebo naopak použijete sondu, díky které se dostanete přes zataras bez jediného škrábnutí. A takových možností máte ve hře spousty, jen je třeba hledat a bavit se.

Nesmí chybět
Nesmí chybět

Všude jen hovna

Abych se na věc nedíval moc růžově. Herní doba mi vyšla na deset hodin. Co to znamená ? Je to prakticky nejkratší RPG které jsem kdy hrál. Herní lokace bychom mohli napočítat na prstech jedné ruky a vnitřní interiery obyvatel městečka také nejsou zrovna kreativní. Jít k někomu na návštěvu vidět stejné pokoje a vybavení jako v ostatních domech. To už není tak užasné jako když to vidíte jednou, mizí zde naprosto individualita jednotlivých obyvatel. Napočítám do pěti a dostanu přesný počet typů nepřátel. V inventáři ma hrdina občas větší bordel než v tanku, takže je nejlepší věci vždy co nejdříve po získaní prodat, aby se nehromadily. Na škodu by ani nebyla možnost nabindovaní lektvarů a elixírů. Možná bychom je pak nemuseli dlouze hledat. Vaše postava se bez použití konzolového ovladače nemůže pořadně vyprázdnit a určité části hry jsou pro PC hráče s použitím klasické klavesnice jednoduše průchod peklem.

Seru na vás, jdu domů

Hra přinesla vše, co jsem od ní očekával, možná ještě víc. Jako fanoušek seriálu jsem vstřebával atmosféru horského městečka plnými doušky. Zábava se mi tu spojila i s dobrým tahovým RPG. Výborná kombinace. Střední škobrtnutí vidím ve fast eventech,krátké herní době a pestrosti itemů ale zbytek je naprosto fantastický. Určitě jí mohou doporučit jak fanouškům, tak i lidem nemají o seriálu ani páru. Mohu se jen těšit na zajímavé pokračovaní či DLC s novými příběhy.

Známá trojice
Známá trojice
South Park: The Stick of Truth na PC, PS3, Xbox 360 Hodnocení hry
Skóre hry 7 7/10
South Park: The Stick of Truth
» Více o hře
Líbí se mi
 • Příběh
 • Svět South Parku
 • Vedlejší postavy
 • Hudba
 • Souboje
Vadí mi
 • Fast Eventy
 • krátká herní doba
 • Malá pestrost nepřátel
 • Nedostatek zbraní
 • pět lokací
 • neustale stejný interier
Verdikt: U hry jsem si skutečně krásně odpočinul. Krásně odlehčená zábavná a většinou vulgární.Pár problému sice je ale ty dokážu jako fanoušek serie přehlédnout. Prostě takový má South Park být. Autoři mohou být na své dílko náležitě hrdí. Pro fanoušky to pravé.
Tisk
Hodnocení:
( Zbývá 8 hlasů pro zveřejnění hodnocení ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
South Park: The Stick of Truth na PC, PS3, Xbox 360Screenshoty ze hry
Screenshot ze hry South Park: The Stick of Truth Screenshot ze hry South Park: The Stick of Truth Screenshot ze hry South Park: The Stick of Truth Screenshot ze hry South Park: The Stick of Truth Screenshot ze hry South Park: The Stick of Truth Screenshot ze hry South Park: The Stick of Truth Screenshot ze hry South Park: The Stick of Truth Screenshot ze hry South Park: The Stick of Truth
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku South Park: The Stick of Truth
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala: