Uživatel nepřihlášen
Myšlenky a recenze Thaina Degu
RSS kanál blogu
Píše: ThainDegu - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
Myšlenky a recenze Thaina Degu

Godus Hra na boha

Čtvrtek 13.3.2014 11:02 - Autor: ThainDegu
To se mi líbí
Godus  Hra na boha
Kam dosáhne ta vaše?
Kam dosáhne ta vaše?

Když jsem před lety hrál Black and White, zvažoval jsem, jestli někdy na scénu přijde také plnohodnotný nástupce. Nyní, se po letech vrací jeden z tvůrců, Peter Molyneux a přináší nám přinejmenším plnohodnotnou náhradu.Znovu se dostáváme do role, ve které vedeme svou civilizaci kupředu skrz překážky a nebezpečenství, od doby kamenné až po samotný vesmír.


Byly dva
Začátky nejsou nikdy lehké a tuto tvář nám ukazuje i samotná hra.Dva věřící omezují sféru vašeho vlivu na malý ostrůvek. Jako správný bůh, potřebujete více věřících, protože kde skončily bohové v které nikdo nevěří ? Samozřejmě, v propadlišti dějin.A právě proto pomáháte svým následovníkům různými způsoby. Třeba povzbuzením při práci, či posuvem terénu pro lepší stavbu. Populace samozřejmě po celou dobu pomalu roste. Čím více obyvatelstva, tím více roste i vaše božská moc a stejně tak území, kde má váš božský vliv váhu.Také i vaši obyvatelé se přesouvají z kamenných obydlí, do velkých rodinných domů. Přece jen pár tisíc pajduláků potřebuje místo pro život.Hra samotná je závislá jak na růstu civilizace,  tak i na vašem štěstí v hledaní surovinných karet. Ptáte se co to je? Jsou to karty, které jsou potřebné pro určitý civilizační vývoj. Například Chcete větší domy? Správně, musíte si sehnat jednotlivé karty.Konec konců, jestli je to pro hru samotnou plus anebo mínus, to už musíte rozhodnout sami.

Menší monument
Menší monumentMeteorit? Proč ne.
„Síla správného boha je ve víře.“ Tato myšlenka nás provází po celou hrou .U osadníků jenž ve vás věří, se nad chaloupkami objevují fialové kuličky, díky nimž můžete hýbat předměty a dělat divočinu vašim lidem snesitelnější. Samozřejmě se síla dá použít i k nepravostem, které vám dokážou zjednodušit hru za cenu snížení populace i víry. Volba, zda být čistě ryzím bohem nebo i částečným krutovládcem, zde stojí otevřená.

Menší meteorit
Menší meteorit

Karty

Ještě jednou se dostávám ke kartám, které vám vylepšují domy osadníky či rozšiřují města. Prakticky je potřebujete jak na vylepšovaní osadníků, tak i na upgrade svých božských sil. Každá karta požaduje určitý počet surovin, aby mohla být odemčena. Potřebné věci jsou schované v truhličkách po celé mapě. Kde je tedy problém? Hra má více dob a suroviny na výrobu karet vám stačí maximálně na první dvě doby. Jednou záchranou zde jsou gemy, za které můžete zdroje také kupovat. Zatím bych karty viděl jako jediný problém v zatím výborné hře.

Jedna z mnoha karet
Jedna z mnoha karetStřetnutí s jinými bohy.
Samotná hra je pro více hráčů rozdělená do tří častí. Jsou to: těžba krystalů, populační převaha a likvidace nepřátelských věřících. Hráči v nich použijí své síly, které získávají ve své božské sféře. Výhrou je možno získat, jak drahé kameny, tak i civilizační karty.Všechny mody jsou založeny na stejném principu: „být lepším božstvem“. Proto zde k žádným kompromisům nedochází.

Je jen jediný bůh a to je ten váš.
Je jen jediný bůh a to je ten váš.


Závěr
Hra, zatím jen ve fázi bety, nabízí značně malou část z celkového potenciálu, který má možnost naplnit. V tuto chvíli ovšem ukazuje, že i s určitou dávkou jednoduchosti si člověk krásně vyhraje na mnoho večerů. Uvidíme časem, jestli naplní i zbytek Molynexových slibů. Nyní ji mohu ohodnotit jako výbornou a v budoucnosti, možná doplním i nějakou tu hvězdičku… přeci, kdo by nechtěl být alespoň pro jednou bůh?

Aktuálně na hru vychazí nový patch 2.0 do budoucna

Jako menší uchutnávku zde mám menší námořní výpravu

)
Hodnocení hry
Těším se
  • Božské síly
  • Vést vlastní národ
  • Rozlehlost světa
  • PvP
  • Různé období lidských dějin
  • Dlouhodobou hratelnost
Bojím se
  • Nedostatku zdrojů
  • Odkládání vydaní hry
  • Karet
Shrnutí: Výborná hra u které člověk stráví nemálo času. Uvidíme co dostaneme na konci toho projektu. Po odebraní určitých částí by hra mohla být dokonalá. Kdo ma rád Black and White si v této hře určitě něco najde.
Tisk
Hodnocení:
( Zbývá 8 hlasů pro zveřejnění hodnocení ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku Godus Hra na boha
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala: