Uživatel nepřihlášen
Myšlenky a recenze Thaina Degu
RSS kanál blogu
Píše: ThainDegu - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
Myšlenky a recenze Thaina Degu

Nether :Co uděláš,abys přežil?

Pátek 21.3.2014 13:20 - Autor: ThainDegu
To se mi líbí
Nether :Co uděláš,abys přežil?
Krásné to město
Krásné to město

Co je člověk ochoten ve virtuální realitě udělat, aby přežil? To nám ukáže Nether.

Pár bloků, spousta napětí

Vždy se najde důvod, proč nastane soudný den. Zde za tím stojí sluneční erupce, díky kterým určitá část obyvatelstva zmutovala v nepříjemné inteligentní kreatury. Děj těchto událostí se odehrává v ulicích postapokalyptického  Chicaga. Rozpadlé domy, tisíce zničených aut a nebezpečí na každém kroku. Občas vás cesta zavede i do stanic opuštěného metra, které v noci není zrovna nejútulnějším místem. Naopak když se dostanete na vrchol mrakodrapu, máte nádherný rozhled na celou krajinu, a když v ten moment máte u sebe i odstřelovací pušku, může pro vás začít celkem příjemná zábava v podobě lovu na dlouhou vzdálenost.

Chicago
Chicago

RPG prvek

Ten je zde tvořen jak zvyšováním úrovní vaší postavy, tak i vašeho účtu. U postavy to znamená, že může investovat do šesti různých schopností, které jsou tvořeny ovládáním zbraní, útoku na blízko, vylepšením výdrže nebo přidání pár bodů k životům.  Levely na accountu vám zase dávají zvýšení kapacity poškození či nosnosti hned od začátku, bez jediné úrovně postavy což je fajn. Alespoň když zemřete, nezačínáte úplně od nuly.

Postava a vlastnosti
Postava a vlastnosti

Co zabiješ je tvé

Objevíte se na mapě jen s nožem v ruce. Celkem nepříjemné ale, jestli chcete přežít, musíte si rychle obstarat jídlo a lepší zbraň. Po pročesaní budov, najdete láhev s vodou a devítku. Vyjdete na ulici a zpozorují vás mutanti. Hon začíná jejich výhodou oproti ostatním survival hrám je kolektivní myšlení a vytváření portálů. Jednoduše řečeno nemusí za vámi běhat, prostě se k vám teleportují. O to je boj s nimi náročnější, občas nevíte, z které strany můžete očekávat útok. Netheři se dělí na víc kategorii. Jako první asi potkáte obludu chováním připomínající psa, je většinou doprovázena lovcem, jenž hledá svůj cíl, a když ho najde, vypustí celou smečku. Dají se zabít při troše štěstí i s normální kontaktní zbraní. Jsou tu ovšem i tuhé stvůry, například golem, značně připomínající tanky z Left 4 Dead 2. Není sice moc rychlý, ale tento komplex mu pomáhá vynahradit jeho odolnost, síla a teleportovací schopnost. Není moc příjemné, když se objeví přímo před vámi a dá vám jednu do nosu.

Screamer
Screamer

Slepená automatická puška

Jak se jimž naznačil, zbraně jsou zde velmi vzácné. Většinou máte možnost se k nim dostat bud nálezem v jedné z budov, vraždou hráče, který již zbraň někde sehnal, anebo si jí můžete zkrátka vyrobit. Od jednoduchých pistolí až po odstřelovací pušky takové možnosti zatím nabízí vaše výrobní linka. Co všechno na to potřebujete?  Většinou zbytky poškozených zbraní jako například tlumiče, pažby, zásobníky a hlavně. Většinou je najdete u armádních aut nebo na vyvýšených místech. Jednoduše řečenou odpad je všude. S výrobou přichází na řadu obchod vše, co najdete, můžete v bezpečných zónách prodat a za peníze získané tímto prodejem můžete koupit jídlo, lékárničky či lepší vybavení.

Crafting systém
Crafting systém

Stvůra v každém z nás

Čím víc tuto hru hrajete, tím víc ve vás mizí důvěra v ostatní hráče. Na začátku žijete v iluzi, že se tento virtuální svět zhroutil a prakticky by si většina měla pomáhat. Spojovat se proti nestvůrám, kterým dřív nebo později padne za oběť většina hráčů. Opak je pravdou, pro příklad uvedu dva případy. Stojíte na ulici, přiběhne k vám člověk, který křičí, že je přítel, chvíli poté co se k vám dostane, už do vás seká svým kuchyňským nožem. Nepříjemná situace, ale dobře řešitelná jednou kulkou mezi oči. V druhém případě jdete zachraňovat bezpečnou zónu před útokem nestvůr, hlavní je pro vás je bezpečí ostatních. Vykucháte pár nestvůr a snažíte se nahodit generátor. Najednou padáte k zemi. Problém je že vás nezabilo žádné monstrum, ale člověk bez jediného pádného důvodu. Za celou herní dobu asi nejvíc smrti nezpůsobí mutanti nebo hlad, ale lidská chamtivost spolu s hloupostí.

Just a sec and you'll be dead
Just a sec and you'll be dead

Vyber si stranu

Ve hře se začínají objevovat frakce zastoupeny jak stalkery, tak mnoha dalšími klany, jenž budou v budoucnu bojovat o moc nad městem. Pomalá expanze spolu se zabíráním chráněných zón pro svůj klan se časem stane součástí hry. Abych nezapomněl hra je obohacena řadou misí, které tvoří například donášení balíčků, lovení stvůr a vyzvedávaní drahocenných zásilek obsahující zbraně a potraviny.

Častá situace
Častá situace
Nether na PC Hodnocení hry
Těším se
  • Obří město
  • AI nestvůr
  • Větší paletu zbraní
  • Vyvážení frakcí
  • Survival atmosféru
Bojím se
  • Hlouposti hráčů
  • Nedostatečné anti-cheat ochrany
Shrnutí: Příjemná akční survival hra s velkým potenciálem. Otázka je jen jak ho využije v budoucnu a jak bude vypadat finální verze. Zatím to vypadá více než slibně.
Tisk
Hodnocení:
( Zbývá 8 hlasů pro zveřejnění hodnocení ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
Nether na PCScreenshoty ze hry
Screenshot ze hry Nether Screenshot ze hry Nether Screenshot ze hry Nether Screenshot ze hry Nether Screenshot ze hry Nether Screenshot ze hry Nether Screenshot ze hry Nether Screenshot ze hry Nether
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku Nether :Co uděláš,abys přežil?
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
ThainDegu člen redakce    Nevím příští měsíc se vrhnu i na DayZ. Spíš si myslím že Nether je víc akční a nemusíš se starat o tolik detailů.ThainDeguthaindegu27578    24.3.2014 07:37 ThainDegu

Nevím příští měsíc se vrhnu i na DayZ. Spíš si myslím že Nether je víc akční a nemusíš se starat o tolik detailů.

vajajo    Nether se mi nelíbí. Přijde mi jenom jako využití faktu, že lidé chtějí survival hry. Takové DayZ je jiná věc.vajajovajajo13735    23.3.2014 12:54 vajajo

Nether se mi nelíbí. Přijde mi jenom jako využití faktu, že lidé chtějí survival hry. Takové DayZ je jiná věc.