Uživatel nepřihlášen
Myšlenky a recenze Thaina Degu
RSS kanál blogu
Píše: ThainDegu - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
Myšlenky a recenze Thaina Degu

Bioshock Infinite: Burial at Sea Episode 1

Středa 26.3.2014 11:29 - Autor: ThainDegu
To se mi líbí
Bioshock Infinite: Burial at Sea Episode 1
Stará známá dvojice
Stará známá dvojice

Jako milovníka klasického Bioshocku mě potěšilo vydání DLC k Infinite přímo z hlubin Rapture. Má nový obsah co nabídnout a co vše zůstane pohřběno pod mořskou hladinou?

Spousta starých známých

Toto DLC nám přináší originálně náhled do Rapture dříve než došlo ke katastrofám a masakrům, které navždy změnily tvář tohoto města. Do hry vstupuje Elisabeth, s kterou se vydáváte hledat malou sestřičku Saly. Pomalu odkrýváte tajemství podmořského města a nacházíme osud malých sestřiček, se kterými se setkáváme i v ulicích města, kde jsou vychovávány k sběru surovin. Na scénu přichází i oblíbená ikona Bioshocku v podobě Mr. Bubblese, který jak sami poznáte, dokáže celkem zatopit. V praxi se většina původních hlavních postav přesouvá i do Rapture. Město postavené na vládě geniu a umělců se, jak již víme, z předchozího dění mírně zvrhlo. Zde vidíme rychlý spád tohoto šílenství a autoři mu dávají krásný prostor. Kultivované město, ve kterém jsou schopni člověka zabít jen kvůli špatné sestavě kroků při tanci, se nezdá být po této scéně tolik kultivovaným. A ztrácející se děti také nikomu na klidu zřejmě také nepřidávají.

Okouzlující jako vždy
Okouzlující jako vždy

Nedostatek velké plus

A aby se hráč nenudil, jeho zdroje jsou značně omezené. Munice je zde skutečně málo a občas raději zvolíte kontakt s nepřítelem, než abyste plýtvaly drahocennými náboji.  K ušetření námahy se dají použít vaše plazmidy, které si Booker přinesl z původní hry. Omámení, oheň a led mohou nepřátele buď zlikvidovat, nebo obrátit pro pár chvil na vaší stranu. Což je vlastnost, která se u silnějších nepřátel hodí. V pozdější fázi hry se ale tento nedostatek vytrácí díky schopnostem, jimiž je Elisabeth obdařená. A zlehčuje obtížnost hry.

Mr.Bubbles
Mr.Bubbles

Moře, všude samé moře

Architektura v hlubinách je dokonalá. Vše září a žije. Město pulzuje energií, která sálá snad z každého koutu. Jak z barů, kde hraje hudba a lidé to roztáčí na parketu, tak i v obchodech, které ukazují svůj sortiment. Dobová hudba hraje výtečně do karet a jen uceluje herní atmosféru té doby. Hra dává hráči do rukou to, co se od ní praktický žádá, Rapture v celé své kráse.

Rapture
Rapture

Vše vyplouvá na povrch

Hra je naprosto plnohodnotným herním doplňkem, který zapadá do představ hráče série Bioshock jako dílek puzzle do skládačky. Vede k objevování příběhu hlavní postavy, který je od začátku až do konce zastíněn. Herní doba je celkem krátká, ale hráč si jí dokáže užít naplno. Uvidíme, jaká bude druhá část tohoto zajímavého DLC.

Druhá část nevypadá špatně
Druhá část nevypadá špatně
BioShock Infinite na PC, PS3, Xbox 360 Hodnocení hry
Skóre hry 8 8/10
BioShock Infinite
» Více o hře
Líbí se mi
  • Rapture
  • Mr.Bubbles
  • Příběh
  • Nedostatek zdrojů
  • Naročnost
Vadí mi
  • Krátká herní doba
  • Nedostatek stealthu
Verdikt: Krátký ale jinak výborný dodatek, který nás znovu zanese do oblíbeného města Rapture. První část je více než obstojná. Uvidíme, co nabídne Episoda 2. Určitě se máme na co těšit.
Tisk
Hodnocení:
( Zbývá 8 hlasů pro zveřejnění hodnocení ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku Bioshock Infinite: Burial at Sea Episode 1
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala: