Uživatel nepřihlášen
Myšlenky a recenze Thaina Degu
RSS kanál blogu
Píše: ThainDegu - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
Myšlenky a recenze Thaina Degu

BioShock Infinite: Burial at Sea Episode 2

Středa 26.3.2014 15:01 - Autor: ThainDegu
To se mi líbí
BioShock Infinite: Burial at Sea Episode 2
Elizabeth & Saly
Elizabeth & Saly

Hledaní Saly pokračuje ale podíváte se na svět neprosto jíným pohledem. Již to nebude tvrdý Booker ale naopak něžná Elizabeth. Co z mozaiky příběhu odkryje v druhé časti DLC Burial at Sea ?

Trošku jiný pohled na věc

Přehoupnout se z role tvrdého a odolného Bookera, do něžné, ale zranitelné Elizabeth to vyžaduje změnu taktiky. Už nemůžete někam naběhnout a jednoduše se prostřílet. Vaše postava již nemá žádný ochranný štít a její životy jsou také značně omezeny. A proto se její cesta většinou ubírá ve stínu. Tichost a nenápadnost se pro vás stává bodem číslo jedna. Občas je procházení okolo obyvatel Rapture bez jediného spuštění alarmu zábavnější než možnost že byste je všechny zabili. Výhodou stealthu je převážně to že nám dává více prostoru k prozkoumávaní příběhové linie prvního BioShocku přímo v jeho kolébce. Odvracení od cesty plné mrtvých je výbornou volbou. Znovu hratelnost hry osvěžuje možnost alternativních cest, díky nimž můžete dojít k cíli.

Každý se ušpiní
Každý se ušpiní

Kuš tichý to pomocník

Se změnou postav se mění také i vybavení a schopnosti. Na scénu přichází samostříl s celou řadou střeliva, které je tvořeno například hlučnými, uspávacími plynem naplněnými šipkami. Je to jeden z aspektů umožňující nerušený průchod bez ztrát na životech. Druhým aspektem je nový plasmid dávající hlavní hrdince možnost neviditelnosti spojenou s viděním skrz zdi. Tím se vaše cesta ještě o trochu ulehčí.

Peeping Tom
Peeping Tom

Zase ta AI

Jako menší problém bych znovu viděl trošku pomalejší AI. Která se poslední dobou stala problémem u více her. Je celkem jednoduché nepřátele setřást. Stačí skočit na oblíbenou lanovku spustit se dolů a přikrčit se za bednu či zátaras, který zkrátka poslouží jako dokonalý úkryt. Chvilku počkáte a znovu vyrážíte tentokrát s úmyslem nepřítele, který o vás ztratil zájem poslat do říše spánku.

Obchod jak má být
Obchod jak má být

Změna k lepšímu

Episoda 2 mění pravidla hry. V první části jsem se snažil to mít, co nejdřív za sebou bral sem to jako jeden velký adrenalinový běh bez zastávek. A díky tomu jsem se k titulkům dostal asi po třech hodinách hraní. Naštěstí druhý díl tuto chybu neopakuje a dává víc prostoru. Díky tomu můžete víc nasávat příběh i atmosféru Rapture. Což je věc, kterou dokážu ocenit.  Hra mi nabídla pět hodin hraní a v tomto případě jsem už neměl potřebu spěchat do cíle. Odhaluje vám hodně z událostí, které se staly před prvním Bioshockem, dokonce odkazuje i k počátkům legendárního Mr. Bubblese.

Mr.Bubbles
Mr.Bubbles
BioShock Infinite na PC, PS3, Xbox 360 Hodnocení hry
Skóre hry 9 9/10
BioShock Infinite
» Více o hře
Líbí se mi
  • Elisabeth
  • Mr.Bubbles
  • Rapture
  • Atmosféra
Vadí mi
  • AI
Verdikt: Druhá část Burial at Sea se vydala novou cestou. Řekl bych že je to cesta, která dává víc pocítit herní příběh a zažít celkovou atmosféru. Možnost projít hru bez zabití jediného člověka, je zkrátka v Sérii BioShock něco nového.
Tisk
Hodnocení:
( Zbývá 8 hlasů pro zveřejnění hodnocení ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku BioShock Infinite: Burial at Sea Episode 2
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala: