Uživatel nepřihlášen
Myšlenky a recenze Thaina Degu
RSS kanál blogu
Píše: ThainDegu - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
Myšlenky a recenze Thaina Degu

Preview:Starbound

Neděle 30.3.2014 15:23 - Autor: ThainDegu
To se mi líbí
Preview:Starbound
Nekonečný Vesmír
Nekonečný Vesmír

Pro příznivce MC a Terrarie přichází vesmírná 2D variace. Pojďme se na tisíce planet a pár desítek sektorů podívat v drobnohledu.

Vesmírná kocábka

Začátek vašeho dobrodružství je výběr ze šesti specifických ras zatím bez výhod či nevýhod. Hned po vytvoření postavy se objevujete na vlastní vesmírné lodi. Nad jednou z tisíce planet. Vaše cesty galaxii zafinancují uhelné doly okolních planetek. Ve hře zatím nejsou levely, takže mate místo levlovaní updatovat vaší loď a poté se vypořádat s výzvou která je v každé soustavě rozličná. Zprvu to bude sestavení satelitu a kontaktovaní jiné mimozemské civilizace. Později se však dostanete i k sestavení svého vlastního robota. Cesta je zde dlouhá, vždyť vesmír je přeci jen nekonečný ne?

Vesmírná loď
Vesmírná loď

Variace planet

Je zde mnoho typů planet, které se liší velikostí i povětrnostními podmínkami které na povrchu panují. Od plně zamrzlých až po rozpálené vulkanické planety plné lávy. V normálně fungujících planetách jsou vesnice a města celkem častá setkáme se s metropolí opů nebo s obytným stromem plným květinových lidí. Ale ne všude jsou podmínky pro život tak příznivé. Například spustíte se na planetu plnou vulkánů, kde byste neočekávali žádný život, ale po chvíli nacházíte obří laboratorní komplex který je plný opičích lidí, kteří provádí pokusy na své vlastní rase. Setkáváte se jak s radiací poškozenými opicemi tak i s opem, jenž má implantovaný mozek. Zajímavostí je i středověká pevnost na jednom z měsíců. Planety mají skutečně velký potenciál. V tuto chvíli se asi nejvíc těším na vodní planetu plnou oceánu a podmořských měst.

Pás meteorů
Pás meteorů

Od kamenné sekery po skafandr

Crafting je řešený celkem jednoduchou cestou, některé předměty jsou méně nákladné než jiné. Část je čistě jen za suroviny, ale některé jsou ještě za herní měnu pixely. Které se dají získat jak z monster. V pozdějších fázích hry jsou získatelné i skrz tavení rudy. Občas vás chytne zlatá horečka, jen abyste nemuseli zabíjet moc silná monstra. Na hře je i zajímavé to, že na každé planetě nacházíte jiná monstra, a když už náhodou najdete podobná, mají jinou reakcí než na minulé planetě. Člověk si chvílema připadá jako by se ocitl ve světě pokémonů. Závěrečná fáze hry umožnuje chytaní příšerek do kuliček podobných pokebalu. Genetika a dostatek surovin dávají možnost stát se bohem a rozšířit svůj národ po tváři neobydlených planet.

Chrám lovce
Chrám lovce

Moduješ,moduju,modujeme

Jako bonbonek je tu aktivní komunita, která neustále přináší nový obsah, kterým pomáhají doplnit práci autorů projektu. Zvětšení lodi, úprava zbraní či přidaní nových zvířat, za tím vším stojí občas komunita. Ta je naplněna nadšením tvůrců, takže není čemu se divit.

Chrám ptačích lidí
Chrám ptačích lidí

Do nekonečna a ještě dál

Hra má spoustu vzorů a v tuto chvíli je výborná k odreagovaní. Je příjemná po grafické i hudební stránce. Po všech stránkách mi přišla bezproblémová. Cestovaní mezi planetami spolu se získáváním surovin bylo celkem jednoduché. Jediné co mě štvalo, byla velká agresivita zvířat. Většina NPC byla neutrální anebo agresivní. Žádné přátelské jsem nepotkal, snad se to časem zlepší.

Každá rasa ma svou verzi zrození
Každá rasa ma svou verzi zrození
Hodnocení hry
Těším se
  • Cesty vesmírem
  • Pestrost živočichů i rostlin
  • Podmořská města
  • PvE či RP servery
  • Větší možnosti v craftingu
  • Zajímavé Mody
Bojím se
  • Optimalizace
  • Možné nedodělanosti
Shrnutí: Milion prodaných kusů zatím ukazuje že je o hru zájem a i hra samotná neustále postupuje dopředu. Přeji jim hodně štěstí a výborné zakončení hry
Tisk
Hodnocení:
( Zbývá 8 hlasů pro zveřejnění hodnocení ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku Preview:Starbound
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala: