Uživatel nepřihlášen
Myšlenky a recenze Thaina Degu
RSS kanál blogu
Píše: ThainDegu - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
Myšlenky a recenze Thaina Degu

Preview: Verdun - Zákopová jatka

Pondělí 7.4.2014 14:04 - Autor: ThainDegu
To se mi líbí
Preview: Verdun - Zákopová jatka

Poslední dobou se k nám nedostává moc kvalitních stříleček. Autoři hry Verdun se proto rozhodli na trh přivést svojí a zasadit jí i do neobvyklé doby. Přeci jen stříleček z období první světové války je skutečně málo.

Tak nám zabili Ferdinanda

Hra  nás zavede do doby našemu národu velmi blízké. Přeci je po této válce přišla konečně vytoužená svoboda, ale to je trošku jiný příběh. Bojiště, které  čekají s otevřenou náručí, vás přivítají těžkou kulometnou palbou a nepřetržitou kanonádou.

Bitevní pole jsou skutečně výborně vykreslena, obsahují jak bunkry a zákopy tak i neúmyslně vytvořené krytí v podobě havarovaných letadel či kráterů vyhloubených díky neustálé dělostřelecké palbě anebo zapomenutému granátu. Ochranou ruku vám samozřejmě podá i příroda, je důležité se naučit krýt za kameny a stromy, není jich sice mnoho ale jestli si člověk má vybrat mezi životem anebo smrtí je to jasná volba.Krom reálnosti je také dalším plusem bitevních polí i jejich rozsáhlost, která dosahuje skutečného měřítka historických bojišť. Zatím máme možnost zavítat do do zákopové války v Argonii, hornatého Vosges a jako eidam díravého Vauquois. Za pár týdnů se fanoušci a současní hráči dočkají nové mapy zasazené do Flander. Kde si na vlastní kůži zažijí, jak vypadala německá obranná linie.


Průběh zákopem
Průběh zákopem

Bratři ve zbrani

Verdunem můžete procházet sám jako osamělí vlk anebo s partou v obou případech se rozvíjíte jak vy tak i vaše skupina. Z obyčejného střelce se vypracujete na ostřelovače, který dokáže zabít nepřátelského důstojníka, ostřelujícího vaše pozice přes půlku mapy. Úrovně vám samozřejmě nepřidávají jen zbraně ale i lepší výdrž při zadržení dechu anebo delší dobu sprintu. Levely hráče výrazně nezvýhodňují, takže se nováčci nemusí bát, že by je veteráni stříleli jako bažanty. Sice to tak možná bude ale jistě ne kvůli zbraním či herním dovednostem. Skupiny jsou tvořeny vždy čtveřicí hráčů, každý dostává určitou roly. První a asi nejdůležitější z celé skupiny je důstojník vedoucí svůj team k vítězství. Dokáže určovat směr útoku a jako menší bonus k této vlastnosti dostává i nasměrovaní dělostřelectva. Jeho začáteční výbava sice není nic moc, ale v pozdější hře je na tom výborně. Ostrostřelec je ze začátku jednoduchý voják vyzbrojen puškou zahrnující bodák. Puškohled dostane až postupem času ale většina z vás pozná, že občas je to lepší bez něj. Kulometčík spolu s granátníkem začínají s podobnou výbavou, hra je rozliší po pár kolech tím, že kulometčík dostane těžký kulomet a granátník pořádnou zásobu výbušnin.

parta frantíků
parta frantíků

Jedna kulka, jeden mrtvý

Historické zbraně další z klenotů této hry. Od pušek opatřených bodákem až po těžký kulomet, s kterým si bez dobrého podkladu nezastřílíte. To vše tvoří pestrou a jedinečnou paletu zbraní. Každá ze zbraní má jedinečný mechanizmus nabíjení a dokonce i muška je neopakovatelná. Změna povolaní či strany vás většinou přivede k úplně nové zbrani, s kterou se musíte naučit zacházet. Ze začátku jsem si zvykl na mušku u G98 a trvalo pár kol, než jsem se naučil střílet G98 s namontovaným puškohledem. Nepřátele většinou v půl kilometrovém poli hledáte pomocí jejich vlastních výstřelů. Za chyby se platí. Většinou byste měli své nepřátele zabíjet na jednu ránu, jinak vás sponzorují a vyrovnají své účty svámí. Občas jste skutečně rádi, když se dostanete do nepřátelského zákopu, ale v tu chvíli se situace zakládá jak na štěstí, tak i na vašem zásobníku. Je lepší jít do protivníkových řad raději s osmi náboji než s puškou co má v zásobníku jen pět kulek nebo dokonce jen tři. Co by vám pomohlo, že by jste každým výstřelem zabili jednoho nepřítele, když by stále šest nepřátel stálo na nohou. Výbavu si většinou volíte podle situace, do které se dostanete v příštích dvou až deseti minutách a občas je potřeba volit obezřetně.

Vyčkat na správný moment
Vyčkat na správný moment

Na Západní frontě klid

Bojiště je rozděleno do sektorů. Jednotlivé strany se střídají jak v útocích, tak i v obraně zákopů. Když po uplynutí časového limitu, útočící strana nezíská cílovou pozici, obrací se pro ní karta. Za trest, že nezabrala nepřítelovy zákopy, musí bránit ty své. Vyhrává ten kdo, buď zatlačí nepřítele co nejvíc do kouta anebo ti kteří získají nejvíce bodů za udržení předních sektorů. Když budete bránit, uvidíte, že nebudete chtít protivníka pustit ani o metr dál, než budete muset. Občas bývá tato taktika pro většinu lidí příliš obtížná, takže se celý boj zvrhne ve válku ostřelovačských živlů. Nikdo nebrání ani neútočí, v tu chvíli mizí samotný základ hry.

Na závěr menší gameplay

Hodnocení hry
Těším se
  • Rozlehlá bojiště první světové války
  • Rozvoj hry
  • Dobové zbraně
  • Atmosféra
  • Naročnost
  • Přidání realných prvnků
  • Plyn
Bojím se
  • Hrači nepochopí taktiku bojiště
  • Zamlženého scopu u mé pušky
Shrnutí: V tento moment mi hra připomíná staré dobré komercí nezkažené Call of Duty 2. Výborná hra zabývající se první světovou valkou která vás chytne a nepustí.
Tisk
Hodnocení:
( Zbývá 8 hlasů pro zveřejnění hodnocení ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku Preview: Verdun - Zákopová jatka
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
ThainDegu člen redakce    Je již v prodeji v Beta je v plném proudu :)ThainDeguthaindegu27578    8.4.2014 20:35 ThainDegu

Je již v prodeji v Beta je v plném proudu :)

sajrajtek    Hra vypadá dost zajímavě. Už vyšla, nebo teprve bude? :thumbup:sajrajteksajrajtek5392    8.4.2014 18:20 sajrajtek

Hra vypadá dost zajímavě. Už vyšla, nebo teprve bude? :thumbup: