Uživatel nepřihlášen
Myšlenky a recenze Thaina Degu
RSS kanál blogu
Píše: ThainDegu - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
Myšlenky a recenze Thaina Degu

Recenze:Life Goes On - Zábavná cesta přes mrtvoly

Úterý 22.4.2014 15:00 - Autor: ThainDegu
To se mi líbí
Recenze:Life Goes On - Zábavná cesta přes mrtvoly

Cesta k úspěchu byla vždy lemována řadou obětí. U většiny her to funguje tak, že pracujete neustále se stejnou postavou. Life Goes On se k této problematice staví z jiného úhlu. Vaše dobrodružství, je vytapetováno kopou mrtvol vašich bratří, kteří zde stály před vámi. Může to být vůbec zábava?

Jak dostat mrtvolu na spínač.
Jak dostat mrtvolu na spínač.

Smrt má mnoho příchutí

Když by se člověk díval jen na gameplay, možná by ze začátku viděl jen nesmyslné umírání. Ale většinou má každá smrt v této hře logický důvod. Většina vašich cest vede k svatému grálu, který je zde vyobrazen v podobě zlatého kalichu. Již první dobrodružství vašich rytířů, se dá vystlat řadou mrtvol, můžete jich zabít jen na přímé cestě k vítězství pětadvacet. Naopak když budete mít štěstí a jistou ruku, zemřou jen dva, celkem rozdíl nemyslíte? Často hrdinové umírají proto, aby uvolnili cestu k další části logického bludiště. Ale většinou je jen na vás, jestli jich nezemře víc, než je skutečně nutné pro zdolání dané úrovně.

Proč zemřít, když to mohou udělat jiní?
Proč zemřít, když to mohou udělat jiní?

Zabít je chytře

Hra nabízí zatím padesát levelů založených na systematickém zabíjení vašich postaviček. Čím dál postupujete, tím jsou mechanismy určitých úrovní složitější. Od jednoduchých spínačů, které je potřeba aktivovat, až po systémy, které jsou napojeny přímo na vaší postavu. Co to pro ní znamená? Nesmí umřít, jinak se systémy restartují a můžete celou řadu akcí dělat znova. Hra obsahuje různé typy pastí. Ty zahrnují bodce hořáky a dokonce i složitou soustavu na sebe napojených pastí. Úrovně nabízejí i různé výzvy. Mezi ně patří rychlost, počet padlých a samozřejmě nakrmení Jeffa, nestvůrky žijící v každé úrovni. Najít způsob jak se k nim dostat nebo jak zmenšit čas a spotřebuju lidí, které jsou nutné k dokončení úrovně, občas zabere pár minut usilovného přemýšlení.

Mechanizmus napojený na životní funkce
Mechanizmus napojený na životní funkce

Čas největší nepřítel

Grafická stránka hry nemá chyby. Soundtrack hry je také výborně vybraný. Po celou herní dobu hra dokáže výborně zabavit, takže není jiná možnost než jí doporučit. Do budoucna se snad mohu těšit jen na editor úrovní, který by prodloužil dobu strávenou v této smrtící pasti. Na začátku vám jedna úroveň zabere v průměru okolo jedné minuty, ale časem si zvyknete na oběti, takže váš postup bude značně rychlejší, vytváření vlastních úrovní by mohlo být díky tomuto principu výborným okořeněním. Odhalit hádanky ostatních není vždy tak jednoduché jak se občas zdá. Nebo odstranění menších bugů mírně kazících průběh výborné hry.

Na závěr přináším čtyř dílný průchod hrou. Na mou smůlu, jsem nepokořil časový achievement asi o tři minuty.

Hodnocení hry
Skóre hry 9 9/10
Líbí se mi
  • Systém pastí a hádanek
  • Výborný soundtrack
  • Grafická stránka hry
  • Cesta k vítězství je dlážděna těly ostatních
  • Promyšlené úrovně
Vadí mi
  • Možná kratší herní doba
Verdikt: Výborná skákačka se zajímavým logickým prvkem okořeněná notnou dávkou smrti. Přivádí hráče k myšlence zbytečné a nutné oběti. Jako celek stojí za to a nudit se v ní skutečně nebudete.
Tisk
Hodnocení:
( Zbývá 8 hlasů pro zveřejnění hodnocení ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku Recenze:Life Goes On - Zábavná cesta přes mrtvoly
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala: