Uživatel nepřihlášen
Myšlenky a recenze Thaina Degu
RSS kanál blogu
Píše: ThainDegu - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
Myšlenky a recenze Thaina Degu

Retro - Return to Castle Wolfenstain

Pátek 16.5.2014 13:44 - Autor: ThainDegu
To se mi líbí
Retro - Return to Castle Wolfenstain

Zbývá pár dní a na monitory našich obrazovek přispěchá nový díl této legendy. Proč se tedy neohlédnout na díl, který se snad zapsal do srdcí fanoušků všech dobrých FPS. Co dostal a co předá Return to Castle Wolfenstain novému dílu?

Stařík předává štafetu

I tak by se dal nazvat tento díl, který nastoupil po legendárním kousku Wolfenstein 3D.  V tomto příběhu se B.J z hradu Wolfenstain dostal. Proč by se tedy vracel? Tato záhada je vysvětlena ve verzi na PS 2 s názvem Operation Resurrection. B.J se vydává do Egypta. Kde odhaluje plány Nacistické Paranormální Divize vedené Helgou Von Bulow. Ta se pokouší o vyzvednutí kouzelných tabulek z prokleté hrobky plné nemrtvých. Při pokusu je zmařit jejich plány a zajmout Helgu, však zklame a je nucen utéct v ukradeném letounu JU-52. Ten je však sestřelen Luftwaffe blízko hradu Wolfenstain, kde je hrdina později zajat.

Poté už příběh pokračuje na oblíbeném sídle Německých turistů. Hradu Wolfenstein. Vězni si zde sice užívají značného komfortu ale náš agent Blazkowitz toto místo neshledává tak útulný a proto se rozhodne pro útěk. Po této vydařené akci se hráči už jen vezou na vlně kvalitního příběhu kombinovaného s velkou dávkou zábavy. Pomalu ale jistě objevujete tajné nacistické projekty. Ty se týkají jak na výzkum paranormálních aktivit tak i biotechnologii v podobě vývoje nadčlověka.

Tématiku nadčlověka zkoumá například Wilhelm Strasse, který je znám i pod přezdívkou Deathshead. Ten se objeví i v novém dílu Wolfa. Je to skutečně výborný vědec, který ale nebere ohledy na oběti, jenž jeho výzkum přináší. V průběhu herní historie se podílel jak na vývoji super vojáků, tak i na slavné zbrani Tesla či dokonce na částicovém dělu, jehož vlastností bylo převést člověka na částice. Snad nám jeho přítomnost v novém dílu hry přinese skutečně zajímavé momenty. Většinou po svém neúspěchu utekl, jak to s ním, dopadne tentokrát, uvidíme již za pár dní.


Nový Deathshead
Nový Deathshead

Arzenál zbraní i nepřátel

Ten je zde neskutečně pestrý, což hráče potěší hlavně díky tomu, že své nepřátele si může vychutnat mnoha způsoby. Od tichého bodnutí do zad až po tvrdé nakopnutí elektro zbraní Tesla ta patří ve hře mezi nejsilnější, co se dá sehnat. Celkem si hrdina na zádech a po kapsách nosí až patnáct kousků. Když se na to ale podíváme z jiného úhlu, tak alespoň ušetří za posilovnu.

Nepřátelé zde nečekají v malém hloučku ale naopak v celých zástupech. Ty jsou řízeny nadprůměrnou UI. Oproti ostatním titulům postavy reagují jak na ztrátu svých kolegů, tak i na poplach, když je ovšem zpuštěn. Narazíte zde na obyčejné vojáky, speciální jednotky a také na nemrtvé spolu se super vojáky. Některé skolí jedna rána do hlavy do jiných, ale musíte nasázet skutečně mnoho kulek.

ÜberSoldat
ÜberSoldat

Německé problémy

Němci mají často problémy zvládnout a dostat pod kontrolu věci, které objeví či vynaleznou. Mezi první problém patří občasný nedostatek zdrojů a vojáků. Poznáte to hlavně při prvním střetu s nemrtvými. Němci při seznámení s nemrtvými pravděpodobně věděli, o co se jedná ale i přes to nehodlali do této operace vložit víc lidských zdrojů a tím situaci v tomto sektoru udržet. Další přeceněním vlastních sil se pořádá v nacistických laboratořích, kde jsou vyvíjení super vojáci. První prototypy ale nejsou ze začátku zrovna pod německou kontrolou, takže stačí pár sekund a německé vědce a vojáky vyvraždí jejich vlastní vynálezy.

Celkem na škodu je že Němci si nemohou hru pořádně užít. Jejich vlast se k tématu druhé světové války staví velmi negativně, občas to vypadá jako by chtěli naprosto smazat svou minulost nebo minimálně alespoň prohry a potupy, které se jim v tomto konfliktu dostalo. Díky tomu se naši sousedi dočkali verze bez některých znaků a portrétů.

Těší mě, že hra si vzala do rukou věci přímo z historie. Touha Němců po výhře ve válce byla skutečně obrovská tím pádem i hledání cest k tomuto cíli bylo velice intenzivní. Zahrnovalo jak šlechtění rasy, spolu s vývojem nových zbraní a hledání dávných artefaktů. Historický vzácné předměty, které měli Němcům dodat jak nadlidské schopnosti, tak i magické dovednosti.

Podivný vynález
Podivný vynález

Jen tak dál agente

V době kdy jsem tento klenot poprvé hrál tak se mi líbilo, že hra měla oproti předchozím dílům zajímavý příběh a i celkem chytrou AI. Herní doba je okolo 5-6 hodin. Hra je ale doplněna o multiplayer, tím pádem se čas strávený ve hře několikrát vynásobí. Nepřátelé a i jednotlivé mise mají určitou jiskru, jenž hráče zaujme a nepustí do jejího konce. Doporučoval bych znovu jako u předchozích her, hrát na vyšší obtížnost kvůli lepšímu prožitku ze hry jako takové. Můžeme se jen těšit, že další díl, který na naše monitory zavítá za pár dní, si povede stejně či dokonce líp než tento.

Kdo je další?
Kdo je další?
Return to Castle Wolfenstein: Enemy Territory na PC Hodnocení hry
Skóre hry 10 10/10
Return to Castle Wolfenstein: Enemy Territory
» Více o hře
Líbí se mi
  • Příběh
  • Pestrost spolu s mody zbraní
  • Zajímavý nepřátelé
  • Střípky historie složené z reálných událostí a osob
Verdikt: Na závěr můžeme jen doufat, že další díl bude mít stejnou či dokonce vyšší hodnotu než tento. RTCW je herní legenda, která i po letech dokáže oslovit výborným příběhem spolu s dokonalou hratelností.
Tisk
Hodnocení:
( Zbývá 8 hlasů pro zveřejnění hodnocení ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
Return to Castle Wolfenstein: Enemy Territory na PCScreenshoty ze hry
Screenshot ze hry Return to Castle Wolfenstein: Enemy Territory Screenshot ze hry Return to Castle Wolfenstein: Enemy Territory Screenshot ze hry Return to Castle Wolfenstein: Enemy Territory Screenshot ze hry Return to Castle Wolfenstein: Enemy Territory Screenshot ze hry Return to Castle Wolfenstein: Enemy Territory Screenshot ze hry Return to Castle Wolfenstein: Enemy Territory Screenshot ze hry Return to Castle Wolfenstein: Enemy Territory Screenshot ze hry Return to Castle Wolfenstein: Enemy Territory
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku Retro - Return to Castle Wolfenstain
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
Deyw    co je ten timegate ? to je nejakej mod ?Deywdeyw8780    18.5.2014 18:08 Deyw

co je ten timegate ? to je nejakej mod ?

six feet under    tak si dávám předkrm před novým Wolfem abych se nezbláznil z toho čekání RTCW Timegate :-D peckasix feet undersix-feet-under11476    18.5.2014 09:31 six feet under

tak si dávám předkrm před novým Wolfem abych se nezbláznil z toho čekání RTCW Timegate :-D pecka

ThainDegu člen redakce    Tak hlavně se uvidí jak to dopadne. Ono ty remaky nedopadají moc dobře : / Ve většině případů takže doufám že NO bude vyjímka. Jinak čas krátím hraním Metro: 2033 :D stejně dobrý kousek :DThainDeguthaindegu27578    17.5.2014 14:35 ThainDegu

Tak hlavně se uvidí jak to dopadne. Ono ty remaky nedopadají moc dobře : / Ve většině případů takže doufám že NO bude vyjímka. Jinak čas krátím hraním Metro: 2033 :D stejně dobrý kousek :DKomentář byl autorem naposledy upraven 17.5.2014 14:41

Původní verze před úpravami:Tak hlavně se uvidí jak to dopadne. Ono ty remaky nedopadají moc dobře : / Ve většině případů takže doufám že NO bude vyjímka.

Deyw    hej ty blazne. . pred 2dny jsem si to koupil na steam, jinak mam doma perfektne zachovalou sberatelskou edici :-) proste ty vole to byli hry...a ted koukam recenze...to se zblaznim :D taky cekas na new order a kratis si dobu vid ? :D jinak super clanek, souhlasim s 10kou :)Deywdeyw8780    17.5.2014 14:30 Deyw

hej ty blazne. . pred 2dny jsem si to koupil na steam, jinak mam doma perfektne zachovalou sberatelskou edici :-) proste ty vole to byli hry...a ted koukam recenze...to se zblaznim :D taky cekas na new order a kratis si dobu vid ? :D jinak super clanek, souhlasim s 10kou :)

six feet under    ¨díky za článek. RTCW nepřekoná žádná válečná FPS a to do skonání věků :-D je to naprostá a dokonalá pecka! příběh, grafika inteligence nepřátel to vše doplněno skvělou hudbou, gen. Totenkopfa alias Deatsheada doufám nechají v novém díle zmizet aby bylo v dalším Wolfovi, který jistě bude následovat koho nahánět.six feet undersix-feet-under11476    16.5.2014 20:22 six feet under

¨díky za článek. RTCW nepřekoná žádná válečná FPS a to do skonání věků :-D je to naprostá a dokonalá pecka! příběh, grafika inteligence nepřátel to vše doplněno skvělou hudbou, gen. Totenkopfa alias Deatsheada doufám nechají v novém díle zmizet aby bylo v dalším Wolfovi, který jistě bude následovat koho nahánět.

FireWolf    Super článek, jen jsi tam mohl zmínit, že po vzoru starých her tam jsou tajné místnosti a poklady v každém levelu a že tam jsou různorodé lokace (hrad Wolfenstein, německé městečko, pohřebiště, katakomby, laboratoře, pevnost atd. ) . Ale to je jen drobnost. Určitě tu hru doporučuju každému, kdo ji nehrál. A pokud ročník toho člověka začíná číslicí 2, tak možná bude mít i problémy :DFireWolffirewolf28784    16.5.2014 19:05 FireWolf

Super článek, jen jsi tam mohl zmínit, že po vzoru starých her tam jsou tajné místnosti a poklady v každém levelu a že tam jsou různorodé lokace (hrad Wolfenstein, německé městečko, pohřebiště, katakomby, laboratoře, pevnost atd. ) . Ale to je jen drobnost. Určitě tu hru doporučuju každému, kdo ji nehrál. A pokud ročník toho člověka začíná číslicí 2, tak možná bude mít i problémy :D

ThainDegu člen redakce    Je fajn, že ty hry na sebe navazují jako celek převážně postava Deathsheada je snad v každém dílu :DThainDeguthaindegu27578    16.5.2014 13:54 ThainDegu

Je fajn, že ty hry na sebe navazují jako celek převážně postava Deathsheada je snad v každém dílu :D

Alphonse800    RTCW je klasika všech klasik. Jedna z mých nejoblíbenějších her vůbec. Líbí se mi, že vývojáři myslí i na starší fanoušky a dali do The New Order ten samý zvuk alarmu. :thumbup:Alphonse800alphonse8007485    16.5.2014 13:52 Alphonse800

RTCW je klasika všech klasik. Jedna z mých nejoblíbenějších her vůbec. Líbí se mi, že vývojáři myslí i na starší fanoušky a dali do The New Order ten samý zvuk alarmu. :thumbup: