Uživatel nepřihlášen
Myšlenky a recenze Thaina Degu
RSS kanál blogu
Píše: ThainDegu - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
Myšlenky a recenze Thaina Degu

Recenze: Outlast: Whistleblower - Znovu nuda?

Středa 7.5.2014 23:19 - Autor: ThainDegu
To se mi líbí
Recenze: Outlast: Whistleblower - Znovu nuda?

Hra vás skutečně nadchla a chcete vědět víc? Přichází váš moment v kůži pisatele tajemného emailu, se znovu vracíte do psychiatrické léčebny. Bude tento zážitek děsivější než vaše první procházka?

Svěží návrat

Vaše cesta v kůži Waylona Parkera zaměstnance Murkoff Corporation, začne celkem bezproblémově, odešlete email, v které prakticky udáváte svou firmu, Ne moc férový krok co? Následuje nakouknutí do laboratoří. Ty už znáte ze základní hry v tento moment je v nich ale víc živo. Po návratu pro laptop, z kterého jste poslali inkriminující email, na vás čeká již jeden ze zaměstnanců, jenž vaše malé tajemství objevil. V tento moment to pro vás nevypadá moc dobře, končíte v jedné z místností, v kterých se odehrává terapie jediné, co můžete, je doufat, že přežijete příštích dvacet čtyři hodin. Průchod hrou je právě díky terapii, daleko výraznější a atmosféra lepší.

Příběh a děj celé hry je daleko svižnější. Procházíte, jak lokacemi které jste viděli v původní hře tak i úplně novými pasážemi tohoto blázince. Od mlhou zakrytých prostranství až po místa kde se uskutečnily masové vraždy chovanců. Celkově mě tato část fascinovala a beru jí jako velké plus.


Krásné panorama
Krásné panorama

Kulhající intelektuálové

Čekal jsem, že se autoři trošku poučí a posunou své dílko o pár kroků dál, hlavně ve směru používání mozku vašich nepřátel. AI se ale na mou smůlu moc neposunula kupředu a některé momenty občas dosahují úrovně myšlení pacienta, který skutečně jen slintá a prakticky není schopen pohybu. Pro příklad uvedu jeden veselo smutný moment. Utíkám před šílencem, který by mě z lásky nejraději sežral. Zavírám dveře z plexiskla, které je mimochodem průhledné a schovávám se do skříně vzdálené asi metr od dveří. Psychopat samozřejmě viděl, kam přesně mé kroky směřují ale i přesto otevírá druhou skříň a po pár sekundách odchází. Nevím ale i největší hlupák s pamětí okolo třiceti sekund by si snad zapamatoval místo, kam jsem se přímo před ním ukryl. Tento moment byl jeden z temnějších v tomto dodatku a bylo mi celkem líto toho, že se neposunula AI vašich nepřátel.


Buď jsi s námi nebo proti nám
Buď jsi s námi nebo proti nám

Touha založit rodinu

Hra přináší do děje jak staré známé tak i nové tváře. Prvním, kterého na své cestě potkáte, je psychopat pojídající kus svého dobrého přítele s nemožností se nasytit a když to nešlo na něm tak nakonec dopadl jeho dobromyslný pohled na vás. Dalším z  psychopatů muž, který stále hledá lásku s touhou založit rodinu. Ve zdech ústavu to ale asi není nejlehčím úkolem. On sám je skutečně zajímavou postavou. Nesmíme zapomenout ani na starého známého v podobě nemotorného obříka, jenž nás honil prakticky celý první díl.


Láska není pro každého
Láska není pro každého

Světlejší zítřky

Základní hra mě moc neuchvátila, a proto jsem se dost přemáhal, než jsem se do tohoto dodatku pustil. Ale nakonec  toho vůbec nelituji. Zážitek byl příjemný a prakticky jsem tento kousek prošel na jeden nádech. Škoda jen že jsem znovu necítil strach a AI znovu kulhala víc než hlavní hrdina. Snad se při příštím díle dočkám a naučím se bát. I přes tento malý nedostatek je toto dílko světlem v tunelu, v kterém byla po základní hře jen temnota.Hodnocení hry
Skóre hry 7 7/10
Líbí se mi
  • Svižnější prostředí
  • Lepší zakončení
  • Oslnivější postavy a staří známí
  • Zajímavé situace a pajdání postavy
Vadí mi
  • Přescriptovanost
  • Stále schází hlavní prvek hry: Strach
  • AI je stále slabší částí hry
Verdikt: Občas se objeví zlepšení a to je vidět i u této hry. Svižnější a akčnější průchod vylepšili celkovou hratelnost takže nemohu říct nic jiného než, jen tak dál.
Tisk
Hodnocení:
( Zbývá 8 hlasů pro zveřejnění hodnocení ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku Recenze: Outlast: Whistleblower - Znovu nuda?
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
ThainDegu člen redakce    3-4 H ?ThainDeguthaindegu27578    9.5.2014 15:01 ThainDegu

3-4 H ?

FireWolf   1x   Ještě jsi mohl napsat, jak je to DLC dlouhé, přece jen je to důležité u recenze. Jinak se to četlo v pohodě a jde vidět, že se ti to líbilo víc než původní hra :DFireWolffirewolf28784    9.5.2014 14:54 FireWolf

Ještě jsi mohl napsat, jak je to DLC dlouhé, přece jen je to důležité u recenze. Jinak se to četlo v pohodě a jde vidět, že se ti to líbilo víc než původní hra :D

SeriozníSam    Ale jako jméno by to sedělo taky :DSeriozníSamserioznisam9104    8.5.2014 16:32 SeriozníSam

Ale jako jméno by to sedělo taky :D

ThainDegu člen redakce    Mno jo tak jsem se trošku utnul :DThainDeguthaindegu27578    8.5.2014 12:35 ThainDegu

Mno jo tak jsem se trošku utnul :D

SeriozníSam    Whistleblower* :DSeriozníSamserioznisam9104    8.5.2014 11:07 SeriozníSam

Whistleblower* :D