Uživatel nepřihlášen
Myšlenky a recenze Thaina Degu
RSS kanál blogu
Píše: ThainDegu - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
Myšlenky a recenze Thaina Degu

Retro - Postal 2

Sobota 10.5.2014 01:49 - Autor: ThainDegu
To se mi líbí

Retro - Postal 2Máte rádi dobré fps, rádi zabíjíte bezbranné anebo máte prostě jen rádi humor? Pak je tu pro vás další z herních veteránů Postál 2. Dokáže i po letech oslovit?


Sedm dní čili týden

Týden v životě jednoho obyčejného Američana. Normální úkoly jako koupit mléko, vyzvednout šek či pomočit hrob svého otce to a ještě víc na vás ve hře čeká. Setkáváte se s mnoha frakcemi, které se pohybují po herním světě a jako kontrolní pes zde stojí prakticky všemocná policie. Většinu z nich se vám ale postupem času povede poštvat proti vaší osobě, takže vaše zcela obyčejná postavička bude mít naděláno na spoustu starostí. Příběh se pohybuje rychlostí laviny vytvořené z humoru a násilí. Jedinou nevýhodou jsou občas celkem dlouhé cesty mezi určitými body v herním světě.

Prvních pět dní probíhá přímo ve města a možnost pohybu není ničím redukována. Po těchto pěti dnech, které byly již v původní hře, přichází dva další sobota a neděle, tyto dva dny jsou plně pod kontrolou příběhové linky. Jelikož v prvních pěti dnech přicházela Apokalypsa, tak o víkendu zažijete skutečné peklo na zemi v této hře, ale nepadají žáby, naopak z oblak padají za strašného mňoukání kočky. Začátek tohoto víkendu je o to méně příjemný v tom, že se probouzíte v nemocnici bez jakéhokoliv vybavení s chvilkovými výpadky. Což pro vás znamená, občasné vidění věcí, které ve skutečnosti nejsou reálné.

Každý den, nový seznam úkolů
Každý den, nový seznam úkolů

Skrýš Talibánu

Jedním z pozitivních aspektů této hry je i otevřený svět tedy jen po pět dní z týdnu ale i tak je to dostatečně dlouhá doba, když vezmeme v potaz fakt, že délku dne si určujete podle svého, máte skutečně hodně času na prozkoumání světa, který toho i po pár hodinách hraní, má stále co nabídnout. Svět je rozdělen na jednotlivé lokace většinou propojeny tunely. Většinu doby ve hře strávíte ve městě, ale občas zavítáte třeba i na nedaleké farmy či na základny jak teroristické skupiny Talibán tak i Americké armády a ani jedna z těchto skupin, nebude z vaší přítomnosti moc nadšená.

Tvůrci přidali workshop, takže si můžete vytvořit jak vlastní mapy, tak i zbraně a postavy. Po prohlednutí práce fanoušků, se dají najít celkem slušná díla. Jako bonus jsou zde veselé výzvy v podobě achievmentů. Většina z nich je jak z novodobých seriálů tak i filmů. Lovci zombíků se dočkají achievmentu, který je přirovná k Rickovy. Naopak milovníci Chucka Norrise mohou vyzkoušet jeho slavný kop a oběť zabít. Za tento čin pak dostanou ocenění s jeho jménem. Jako celek achievmenty okořeňují hru o další zábavné momenty.

Indka s burkou na hlavě
Indka s burkou na hlavě

Rambo bledne závistí

Postal 2 obsahuje skutečně mnoho zbraní i samotný Johnny Rambo se při srovnání s touto hrou cítí zahanben. Zbraně pro kontaktní boj nabízejí, jak možnost vaše nepřátele doslova naporcovat a rozdrtit tak i jen omráčit a poranit. Střelné zbraně nejsou v určitém směru tolik účinné jako kontaktní ale na rozdíl od nich mají větší dosah a občas i účinek. Jsou zde, však ještě jiné zbraně ty jsou speciální jedinečné pro tuto hru. Kraví hlava, vystřelovač napalmových bombiček či tři typy raketometů obsahujících atomovou, antraxovou a normální formu střely. Oheň zde působí naprosto fantasticky, postavy po pár sekundách upadají do šoku a v následujících vteřinách umírají. Realita nadevše.

Ve vašem inventáři nenosíte však jen zbraně. Své místo v něm mají i předměty všedního života. Drogy, jídlo z fástfoodu či pro psy. Nesmí v něm chybět ani radar v podobě sonaru pro chytání ryb. Většinu předmětů můžete použít jak k vlastnímu obveselení, tak i k potěšení postav a zvířat okolo vás. Díky pamlskům pro psa se jeden z nich je ochoten stát vašim věrným přítelem a za všech okolností vás chrání.

Oheň se šíří rychle
Oheň se šíří rychle

Návrat pana D

Příjemné u tohoto díla je, že poté co bylo přidáno na Steam ,nebylo odhozeno jako nechtěné. K čemuž dochází u her na Steamu celkem často ale naopak autoři se svou hru nadále pracují a zásobují ji spolu s komunitou stále novým obsahem.

Hlavní myšlenkou této hry není jen zběsilé zabíjení či touha po různých zvrhlostech. Právě naopak hra paroduje převážně americkou společnost a lidskou logiku. Dávají do popředí její nedostatky, jenž by se měli řešit, ale většinou jsou ignorovány.

To je ale divnej parchant
To je ale divnej parchant
Hodnocení hry
Skóre hry 8 8/10
Líbí se mi
  • Úsměvný podtext
  • Herní svět
  • Zbraně
  • Realné reakce těla
Vadí mi
  • Občas možná až příliš brutální
  • Trošku nudné a zdlouhavé cestování
Verdikt: Když bych nebral v potaz herní podtext tak by jako celek vyšla asi hodně průměrně, ale právě podtext hru zvedá o pár čísel nahoru oproti průměru. Kdo se rád zasměje a nevadí mu občas trošku extrémní brutalita, pro toho je hra jako stvořená.
Tisk
Hodnocení:
( Zbývá 8 hlasů pro zveřejnění hodnocení ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku Retro - Postal 2
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
ThainDegu člen redakce    Myslím že krom halfa většina hráčů hry z období před 10 lety nezná proto retro :)ThainDeguthaindegu27578    10.5.2014 23:19 ThainDegu

Myslím že krom halfa většina hráčů hry z období před 10 lety nezná proto retro :)

FireWolf    Ja to bral z hlediska mladších hráčů, kteří teprve začínají hrat nebo par let hraji. Pro ne je ta hra retro. Proto jsem napsal, ze se ten termín da použít. Ale to je celkem jedno, dneska jaksi nemam naladu diskutovat :D jo, ThainDegu, dobry článek, mimochodem :D zvlášť ten předposlední odstavec me připomněl to, co jsem ti psal :DFireWolffirewolf28784    10.5.2014 19:07 FireWolf

Ja to bral z hlediska mladších hráčů, kteří teprve začínají hrat nebo par let hraji. Pro ne je ta hra retro. Proto jsem napsal, ze se ten termín da použít. Ale to je celkem jedno, dneska jaksi nemam naladu diskutovat :D jo, ThainDegu, dobry článek, mimochodem :D zvlášť ten předposlední odstavec me připomněl to, co jsem ti psal :D

SeriozníSam    Musím s tebou nesouhlasit. Období před deseti lety zdaleka retro není. Half-Life 2 vyšel před deseti lety a přesto se retrem nenazývá. To máš stejné třeba s auty, Ferrari Enzo je ze roku 2002/2004 a taky by nikoho nenapadlo, že je to retro záležitost.SeriozníSamserioznisam9104    10.5.2014 18:47 SeriozníSam

Musím s tebou nesouhlasit. Období před deseti lety zdaleka retro není. Half-Life 2 vyšel před deseti lety a přesto se retrem nenazývá. To máš stejné třeba s auty, Ferrari Enzo je ze roku 2002/2004 a taky by nikoho nenapadlo, že je to retro záležitost.

FireWolf    Hra je to stará už přes deset let, takže retro se dá použít. Je super psát o téhle hře, protože pochybuju, že by ji dnešní mládež znala. I když oni jsou pomalu brutálnější než tahle celá hra, že :D Jinak bod "občas možná až příliš brutální" dávám pro sebe pryč :D náhodou se mě občas líbilo, jak je to přehnané celé, až to působí groteskně.FireWolffirewolf28784    10.5.2014 17:38 FireWolf

Hra je to stará už přes deset let, takže retro se dá použít. Je super psát o téhle hře, protože pochybuju, že by ji dnešní mládež znala. I když oni jsou pomalu brutálnější než tahle celá hra, že :D Jinak bod "občas možná až příliš brutální" dávám pro sebe pryč :D náhodou se mě občas líbilo, jak je to přehnané celé, až to působí groteskně.

ThainDegu člen redakce    Je to něco mezi ta hra je již celkem hodně stará a třeba tady na zingu nemá ani svou vlastní jmenovku :( :DThainDeguthaindegu27578    10.5.2014 09:40 ThainDegu

Je to něco mezi ta hra je již celkem hodně stará a třeba tady na zingu nemá ani svou vlastní jmenovku :( :D

SeriozníSam    Retrem bych to asi ještě nenazýval. Nicméně, když už je hra takhle brutální, víc a víc brutality tomu neuškodí :DSeriozníSamserioznisam9104    10.5.2014 09:25 SeriozníSam

Retrem bych to asi ještě nenazýval. Nicméně, když už je hra takhle brutální, víc a víc brutality tomu neuškodí :D