Uživatel nepřihlášen
Myšlenky a recenze Thaina Degu
RSS kanál blogu
Píše: ThainDegu - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
Myšlenky a recenze Thaina Degu

Téma: Jak zamezit pirátství?

Pátek 30.5.2014 14:55 - Autor: ThainDegu
To se mi líbí

Téma: Jak zamezit pirátství?Posledních pár let si velká studia stěžují na velkou vlnu lidí, kteří si jejich hry nekupují ale jen stahují. Co je k tomu ale vede, je v tom jen čistá nepoctivost, anebo je za tím určitý vzdor vůči AAA titulům? Dá se mu zamezit v plném rozsahu?

Cena vs kvalita

Jedním z možných důvodů takového rozmachu počítačového pirátství je cena přemrštěná cena AAA titulů, které svou kvalitou nedosahují Indie her, jenž jsou často o desítky či dokonce stovky korun levnější. Příběhy už nevynikají svou originalitou a jejich délka je v dosti průměrných číslech. Místo několika hodinového eposu, dostáváme pohádku na pár hodin, která má většinou dost chabý konec. Občas se hráč musí rozhodnout mezi tím, jestli koupit novou hru anebo raději počkat půl roku než k ní vyjde veškerý dodatečný obsah, který má mnohdy stejnou či dokonce větší hodnotu než hra samotná. Je to sice škoda, že za posledních 10 let se herní průmysl zvrhl v něco hodně podivného. Když cena začne odpovídat kvalitě, bude zde o důvod míň tituly stahovat.

Této situace se dá docílit, jen vydáváním kvalitních titulů
Této situace se dá docílit, jen vydáváním kvalitních titulů

Demo aneb ukaž své karty

Před mnoha lety samozřejmost, nyní však jen vzácnost u poctivých, kteří chtějí prezentovat svou kvalitní práci a um. I tak by se demo v tento moment dalo nazvat. Ještě teď mám doma desítky CD , jenž jsou plné demoverzí her. Většinou obsahovali jednu misi z hlavní dějové linie či skirmish, na kterém si hráč mohl otestovat základní funkce hry a zjistit jestli mu hra skutečně stojí za nákup. Dalo by se to nazvat férovým přístupem k lidem, co jsou ochotni investovat peníze do hry, kterou vytvářím. Tento zvyk však u AAA společností naprosto vymizel. Samozřejmě na demo by vynaložili další peníze, ale zase by tím možná zvedly svůj zisk. Indie společnosti naopak dema podporují a tato snaha jim vynáší ovoce. V podobě spokojených zákazníků, kteří vědí co od hry očekávat. Což se o vlastnících AAA titulů říct nedá. Bylo by příjemné občas místo tuny reklamního materiálu, dostat před hraním a koupí AAA titulu jeho demoverzi. Která by mi ukázala jeho skutečné klady a zápory.

Hned první mise donutila hráče k nákupu.
Hned první mise donutila hráče k nákupu.

Jak prodat to co neexistuje

Chce to hlavně pořádnou mediální masáž, čím více tím lépe. Nejvýrazněji jsem se s touto masáží setkal u titulu Aliens Colonial Marines. Hra se ze začátku prezentovala jako skutečně epické FPS, na kterém byla vidět výborná AI spolu s dokonalým grafickým zpracováním. Skutečnost byla ale trošku jiná. Možná že trošku je hodně slabé slovo. Propast mezi sliby a realitou zde byla tak ohromná, že svou hloubkou by předehnala i Mariánský příkop. Hloupost AI a ošklivost prostředí byla zarážející. Příběh zde také nezapůsobil jako záchranné lano, co tedy hře zachránilo krk? Byl to multiplayer kde ostatní nedostatky nebyly tak do očí bíjící a hráč si ho mohl na rozdíl od SP i užít. Dalším kouskem, který dojel na přílišnou reklamní kampaň, bude asi Watch Dogs. Po půl ročním odkladu hry přišel měsíc, kdy jsme o hře slyšeli snad na každém rohu. Za týden je zde E3. Někteří z nás si prezentaci WD v minulém roce. Skutečně oslnivá práce, která většinu z nás dokázala zaujmout. Byla to hra, na kterou se člověk těšil, protože slibovala skutečný průlom v herním průmyslu. Dva týdny před vydáním začal mediální tlak růst do ne moc příjemného měřítka. Pár dní před vydáním jsme věděli o hře víc než je zdrávo. Vypadala tak epicky. Dokud jí člověk nespustil. V ten moment přišla studená sprcha ve formě nepovedené optimalizace a herního průměru, který ze hry sálal. Revoluce se jednoduše nekoná a obrovská reklamní kampaň na hru zapůsobila jako slunce na Ikara. Pád do průměru byl nezadržitelný. Prodeje jsou sice dobré,  ale kvalita titulu je někde jinde než by měla ve skutečnosti být. Přímé jednání dovede člověka k pultu obchodu daleko jistěji než lži a výmysly. Ty mohou hráče od nákupu příštích dílů prakticky jen odradit.

Never more
Never more

Výjimka potvrzuje pravidlo

Ano jsou zde i společnosti, které hráče neberou jen jako bezduchou ovci, jenž si koupí jejich zboží a pak tupě s nadšením příjme jeho chyby a nedostatky. Naštěstí jsou zde vývojáři, kteří myslí na komunitu, která jim pomáhá plnit jejich sny. Samozřejmě to nejsou jen Indie studia. I některé AAA firmy jedou v této symbióze. Kde je názor a spokojenost hráče pro společnost důležitým aspektem pro její prosperitu. Odměnou za tuto snahu je hlavně to že kupující si hru s radostí koupí bez většího rozmýšlení. Nejvýraznějšími studii jsou Cd Projekt Red spolu s Valve. Které přání komunity většinou plní až do puntíku.Proto zde není jiná možnost než jejich snaze vzdát hold, držet palce a hlavně si koupit jejich tituly. Celkově mě Indie sféra spolu se skupinou AAA teamů, naplňují určitou nadějí, že je možné herní tituly dělat lépe za rozumnou cenu.
Možná časem větší studia pochopí, že kvantita není vše a investice do kvality, je jedinou možností jak docílit lepšího prodeje spolu se snížením míry pirátství. Jistě najdou se zde lidé, kteří i přes to, že bude titul kvalitní, neupustí od myšlenky ho ukrást, ale snad jich bude minimum.

Jasná volba
Jasná volba
Tisk
Hodnocení:
( Zbývá 8 hlasů pro zveřejnění hodnocení ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku Téma: Jak zamezit pirátství?
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
LubosHavir    Osobně si myslím, že kdo chce být pirátem, tak si vždycky způsob najde. Proto je mi hrozně sympatickej přístup CD Projektu, kterej alespoň neztěžuje život ostatním hráčům. Taky byly časy, kdy jsem hry stahoval. Dneska už jsem se ale naučil přístup, že pokud na hru nemám, tak si holt počkám, a když už nemám co hrát, tak si vždycky něco najdu tady [ odkaz ] - stejně jsem na tom vyrůstal :D Konzole jsou v tomhle jinak trochu napřed, a taky je to vidět na poměru zisků z PC a z konzolí :)LubosHavirluboshavir37715    29.9.2015 12:18 LubosHavir

Osobně si myslím, že kdo chce být pirátem, tak si vždycky způsob najde. Proto je mi hrozně sympatickej přístup CD Projektu, kterej alespoň neztěžuje život ostatním hráčům. Taky byly časy, kdy jsem hry stahoval. Dneska už jsem se ale naučil přístup, že pokud na hru nemám, tak si holt počkám, a když už nemám co hrát, tak si vždycky něco najdu tady [ odkaz ] - stejně jsem na tom vyrůstal :D Konzole jsou v tomhle jinak trochu napřed, a taky je to vidět na poměru zisků z PC a z konzolí :)

SleeperSVK   1x   Osobne považujem za hlavný dôvod nevydávanie demo verzí - veľa hier som si stiahol (a u niektorých, napríklad Skyrim, Assasin´s Creed 3 som si ich chcel kúpiť) a nakoniec zistil že ma nebavia, že vôbec niesú také úžasné ako sa tvrdí - keby som si ich kúpil, tak zbytočne vyhodím peniaze. Naopak, niektoré hry som hral ako demá - a potom, keď ma zaujali, som si kúpil plnú verziu - námatkou, Hidden a Dangerous 2, ArmA (1, 2 a neskôr rovno aj 3) , Risen... Niektoré hry som hral najprv v pirátskej verzí - napríklad Zaklínač - a potom som si kúpil originál (a neľutujem) . Môže zato aj prístup k zákazníkom, ceny hier. Vývojárom ako Bohemia Interactive či CD Projekt Red dôverujem a ich nové hry si rovno predobjednávam - viem čo od nich čakať, viem že budú radi a že moje peniaze poctivo využijú - zatiaľ čo niektoré iné spoločnosti sa v peniazoch topia, a napriek tomu si za hry, navyše nekompletné účtujé okolo 50 eur + ďalšie v mikrotransakciách - EA, Ubisoft... Každý si jest svojho šťastia (aj nešťastia) strojcom, márne budú nariekať, môžu si zato (čiastočne) sami.SleeperSVKsleepersvk30962    29.10.2014 18:12 SleeperSVK

Osobne považujem za hlavný dôvod nevydávanie demo verzí - veľa hier som si stiahol (a u niektorých, napríklad Skyrim, Assasin´s Creed 3 som si ich chcel kúpiť) a nakoniec zistil že ma nebavia, že vôbec niesú také úžasné ako sa tvrdí - keby som si ich kúpil, tak zbytočne vyhodím peniaze. Naopak, niektoré hry som hral ako demá - a potom, keď ma zaujali, som si kúpil plnú verziu - námatkou, Hidden a Dangerous 2, ArmA (1, 2 a neskôr rovno aj 3) , Risen... Niektoré hry som hral najprv v pirátskej verzí - napríklad Zaklínač - a potom som si kúpil originál (a neľutujem) . Môže zato aj prístup k zákazníkom, ceny hier. Vývojárom ako Bohemia Interactive či CD Projekt Red dôverujem a ich nové hry si rovno predobjednávam - viem čo od nich čakať, viem že budú radi a že moje peniaze poctivo využijú - zatiaľ čo niektoré iné spoločnosti sa v peniazoch topia, a napriek tomu si za hry, navyše nekompletné účtujé okolo 50 eur + ďalšie v mikrotransakciách - EA, Ubisoft... Každý si jest svojho šťastia (aj nešťastia) strojcom, márne budú nariekať, môžu si zato (čiastočne) sami.

Chepa    Je to uplně stejné jak WoWko s tím Diablo 3. Hra obsahuje prakticky vše co člověk potřebuje na to aby hru rozjel. Ostatní jako scripty, genericky udělané bose a elity, generické prostředí nebo eventy je server-side. Není to vůbec jako AC2. U AC2 se odesílaly data na server, a ten je pak odeslal zpět a hra se uložila, nebo zaregistrovala změnu. Což bylo ultimatně naročné na jejich servery a byly s tím problémy.Chepachepa9532    1.6.2014 11:53 Chepa

Je to uplně stejné jak WoWko s tím Diablo 3. Hra obsahuje prakticky vše co člověk potřebuje na to aby hru rozjel. Ostatní jako scripty, genericky udělané bose a elity, generické prostředí nebo eventy je server-side. Není to vůbec jako AC2. U AC2 se odesílaly data na server, a ten je pak odeslal zpět a hra se uložila, nebo zaregistrovala změnu. Což bylo ultimatně naročné na jejich servery a byly s tím problémy.

ThainDegu člen redakce   1x   Saix: Mikrotransakce mě hodně naštvali u nového Dungeon Keepera. EA z toho vytvořila monstrum, které chce skoro za vše co ve hře děláš cash :DThainDeguthaindegu27578    1.6.2014 11:51 ThainDegu

Saix: Mikrotransakce mě hodně naštvali u nového Dungeon Keepera. EA z toho vytvořila monstrum, které chce skoro za vše co ve hře děláš cash :D

FireWolf    Saix: pokud vím, tak Diablo 3 se ještě neprolomilo a nikdy se neprolomí, protože by to tuším bylo časově hodně náročné a navíc ty jejich servery obsahují půlku hry (nebo tak nějak to bylo) . Ale je to dávno, co jsem se díval, jestli piráti tu hru už prolomili (a ne, nechtěl jsem si ji stáhnout, jen to bylo tak pro zajímavost) . A s těma mikrotransakcema souhlasím. Je to hnus, člověk si stáhne hru a je tam takový propastný rozdíl mezi tím, kdo hraješ čistě na skill a tím, kdo si kupuje různé blbosti (viz. TF2) . Tam jde na některých serverech koupit i premium, což je totálně na h*vno. Díky němu má člověk víc nábojů, je rychlejší, instantní respawn a mnoho dalších výhod má oproti lidem bez prémia. Hrál jsem tam chvíli a ten rozdíl je opravdu propastný.FireWolffirewolf28784    1.6.2014 11:41 FireWolf

Saix: pokud vím, tak Diablo 3 se ještě neprolomilo a nikdy se neprolomí, protože by to tuším bylo časově hodně náročné a navíc ty jejich servery obsahují půlku hry (nebo tak nějak to bylo) . Ale je to dávno, co jsem se díval, jestli piráti tu hru už prolomili (a ne, nechtěl jsem si ji stáhnout, jen to bylo tak pro zajímavost) . A s těma mikrotransakcema souhlasím. Je to hnus, člověk si stáhne hru a je tam takový propastný rozdíl mezi tím, kdo hraješ čistě na skill a tím, kdo si kupuje různé blbosti (viz. TF2) . Tam jde na některých serverech koupit i premium, což je totálně na h*vno. Díky němu má člověk víc nábojů, je rychlejší, instantní respawn a mnoho dalších výhod má oproti lidem bez prémia. Hrál jsem tam chvíli a ten rozdíl je opravdu propastný.

Saix    No a jak vůbec dopadlo Diablo? To se podařilo prolomit? Vždyť to v podstatě funguje stejně jako ta serverová část u Assassina, kterou se podařilo obejít.

Uhnu malinko od tématu, poslední dobou mě víc než warez vytáčí mikrotransakce. Dřív mě to tak nějak nevadilo, většinou za pár korun dalo koupit kde co a nebylo to nutný, ale teď je to všude tak, že když neplatím, citím se hodně omezenej, když platím, cítím se pořád omezenej, pokud do toho ovšem každej den nenarvu pár stovek. Posunulo se to tak daleko, že by hráč musel do hry narvat spíše tisíce korun měsíčně, aby ho hra debilně nesvazovala. A to platí jak pro desktopový tak i pro MOBILNÍ (wtf) hry. To už nejsou žádný MIKROtransakce, ale vydírání a odírání.

A ono to není tak snadný, jako říct si, že se budu vyhýbat f2p hrám. Některý minout prostě nechci. Buďme rádi, že tohle se nepraktikuje u těch klasickejch AAA her, to by byl konec. Ani ten Blizzard už se toho neštítí (no on už je to vlastně Activision Blizzard) . Třeba Hearthstone. Hraj zdarma a první 2-3 měsíce si budeš trhat vlasy, když tě porazí blbec s lepšíma kartama, než nasbíráš vlastní a nebo zaplať. "Nejvýhodnější" balíček za cca 1200 Kč a tam to často nekončí. Chceš do arény, ale nechceš čekat 2 dny na nové questy, abys nasbíral zlaťáčky na vstupné? Zaplať pade.

Tohle je bohužel docela účinej způsob boje s warzem :-(
Saixsaix1
    1.6.2014 01:36
Saix

No a jak vůbec dopadlo Diablo? To se podařilo prolomit? Vždyť to v podstatě funguje stejně jako ta serverová část u Assassina, kterou se podařilo obejít.

Uhnu malinko od tématu, poslední dobou mě víc než warez vytáčí mikrotransakce. Dřív mě to tak nějak nevadilo, většinou za pár korun dalo koupit kde co a nebylo to nutný, ale teď je to všude tak, že když neplatím, citím se hodně omezenej, když platím, cítím se pořád omezenej, pokud do toho ovšem každej den nenarvu pár stovek. Posunulo se to tak daleko, že by hráč musel do hry narvat spíše tisíce korun měsíčně, aby ho hra debilně nesvazovala. A to platí jak pro desktopový tak i pro MOBILNÍ (wtf) hry. To už nejsou žádný MIKROtransakce, ale vydírání a odírání.

A ono to není tak snadný, jako říct si, že se budu vyhýbat f2p hrám. Některý minout prostě nechci. Buďme rádi, že tohle se nepraktikuje u těch klasickejch AAA her, to by byl konec. Ani ten Blizzard už se toho neštítí (no on už je to vlastně Activision Blizzard) . Třeba Hearthstone. Hraj zdarma a první 2-3 měsíce si budeš trhat vlasy, když tě porazí blbec s lepšíma kartama, než nasbíráš vlastní a nebo zaplať. "Nejvýhodnější" balíček za cca 1200 Kč a tam to často nekončí. Chceš do arény, ale nechceš čekat 2 dny na nové questy, abys nasbíral zlaťáčky na vstupné? Zaplať pade.

Tohle je bohužel docela účinej způsob boje s warzem :-(

Chepa    Honzas - Dva měsíce to bylo s AC2. A to Ubisoft udělal rekord :) Ubisoft vlastně poskytl Skidrow novej challenge, kterej stejně vyrešili a pak už věděli jak to dělat u každé budoucí DRM ochrany :)Chepachepa9532    31.5.2014 23:40 Chepa

Honzas - Dva měsíce to bylo s AC2. A to Ubisoft udělal rekord :) Ubisoft vlastně poskytl Skidrow novej challenge, kterej stejně vyrešili a pak už věděli jak to dělat u každé budoucí DRM ochrany :)

Honzas4400 člen redakce   3x   O pirátsví se dá mluvit všelijak. V dobrém i ve zlém. Nejčastější a nejrozšířenější scenérií je samozřejmě klasické "stáhnu a konec", ale jako vždy, nesmíme házet všechny do jednoho pytle. Jak tu někteří psali, jsou i tací, kteří hru stáhnou čistě jen k vyzkoušení. Ruku na srdce, v dnešní době si nemůžeme být jistí skoro ničím a už vůbec ne tim, jestli je nějaká reklama pravdivá (ehm... Watch_Dogs... ehm) .

Velká studia investují milióny do marketingu a DRM ochran, které většinou nevydrží ani 5 minut; Ubisoftu se v době vydání druhého Assassin's Creed poměrně dařilo držet piráty pod zámkem, nějaký půlrok pokud se nemýlím, ale omezovalo to i platící a pocitvé hráče - což není dobře. A možná právě to je ten důvod (nebo alespoň jeden z nich) zvyšujícího se počtu pirátů. Koho má bavit, civět na 5 minut na login a pak zjistit, že servery jsou mimo? (opět Watch_Dogs) .

Pirátství je holt v dnešní době strašně rozšířené, že už je prakticky nemožné proti tomu nějak zakročit, aniž by se to výrazně nedotklo slušných lidí. Z globálního hlediska je už jen otázkou času, kdy se tenhle svět zamoří. Ono, kdyby se velká studia, vydavatelé a distributoři snažili a dotáhly svoje síly na maximum, tak by všechno vypadalo jinak. Ale zase, proč to dělat, když se stačí držet nad tou pomyslnou hranicí minimálního snažení a všechno jim stále prochází? Ale ruku na srdce, v blízké době může přeci jen dojít k jisté očistě - byť jen částečné. V dnešní době zcela evidentně na trhu převládají indie hry, který se prodávaj po "kvantech" a velká studia dělají určité ústupky a snaží se ze svých značek vymáčknout absolutní maximum všema koninama co to jen jde (viz DLC pro CoD a ty kufříky u BF) . Neřikám, že je to otázka jednoho týdne, může to být až za 5 let, ale je tu prostě něco vidět... Něco v tom vzduchu je.
Honzas4400honzas4400274
    31.5.2014 23:22
Honzas4400

O pirátsví se dá mluvit všelijak. V dobrém i ve zlém. Nejčastější a nejrozšířenější scenérií je samozřejmě klasické "stáhnu a konec", ale jako vždy, nesmíme házet všechny do jednoho pytle. Jak tu někteří psali, jsou i tací, kteří hru stáhnou čistě jen k vyzkoušení. Ruku na srdce, v dnešní době si nemůžeme být jistí skoro ničím a už vůbec ne tim, jestli je nějaká reklama pravdivá (ehm... Watch_Dogs... ehm) .

Velká studia investují milióny do marketingu a DRM ochran, které většinou nevydrží ani 5 minut; Ubisoftu se v době vydání druhého Assassin's Creed poměrně dařilo držet piráty pod zámkem, nějaký půlrok pokud se nemýlím, ale omezovalo to i platící a pocitvé hráče - což není dobře. A možná právě to je ten důvod (nebo alespoň jeden z nich) zvyšujícího se počtu pirátů. Koho má bavit, civět na 5 minut na login a pak zjistit, že servery jsou mimo? (opět Watch_Dogs) .

Pirátství je holt v dnešní době strašně rozšířené, že už je prakticky nemožné proti tomu nějak zakročit, aniž by se to výrazně nedotklo slušných lidí. Z globálního hlediska je už jen otázkou času, kdy se tenhle svět zamoří. Ono, kdyby se velká studia, vydavatelé a distributoři snažili a dotáhly svoje síly na maximum, tak by všechno vypadalo jinak. Ale zase, proč to dělat, když se stačí držet nad tou pomyslnou hranicí minimálního snažení a všechno jim stále prochází? Ale ruku na srdce, v blízké době může přeci jen dojít k jisté očistě - byť jen částečné. V dnešní době zcela evidentně na trhu převládají indie hry, který se prodávaj po "kvantech" a velká studia dělají určité ústupky a snaží se ze svých značek vymáčknout absolutní maximum všema koninama co to jen jde (viz DLC pro CoD a ty kufříky u BF) . Neřikám, že je to otázka jednoho týdne, může to být až za 5 let, ale je tu prostě něco vidět... Něco v tom vzduchu je.

FireWolf   4x   Akorát jsem chtěl napsat to, co James Faith, je to troll, taky jsem se díval, od kdy tu je zaregistrovaný a zcela nepřekvapivě ode dneška... Očividně si z nás dělá prdel, tak mu to zatrhněme tím, že na něj nikdo nebude reagovat.FireWolffirewolf28784    31.5.2014 21:07 FireWolf

Akorát jsem chtěl napsat to, co James Faith, je to troll, taky jsem se díval, od kdy tu je zaregistrovaný a zcela nepřekvapivě ode dneška... Očividně si z nás dělá prdel, tak mu to zatrhněme tím, že na něj nikdo nebude reagovat.

NeoBlade   2x   Bruce Wayne: Omlouvat se nemusíš, při komunikaci s lidmi jako tady BigDaddy se to dá pochopit ;)NeoBladeneoblade28678    31.5.2014 21:04 NeoBlade

Bruce Wayne: Omlouvat se nemusíš, při komunikaci s lidmi jako tady BigDaddy se to dá pochopit ;)

Bruce Wayne   1x   BigDaddy: Mě je úplně prdele co si kdo o mě myslí ;-) ... Ohledně co by zajímalo studio jsem odpovídal na otázku před tím... Když hrajem hru na střídačku tak se střídáme po každém zabití nebo každej dá jinou misi... A pokud chceš napsat o někom, že je 'buzerant' tak to doprdele napiš jako chlap! :gun: ... Jinak pardon lidem tady co komentují za menší vulgaritu :-)Bruce Waynebruce-wayne24219    31.5.2014 21:01 Bruce Wayne

BigDaddy: Mě je úplně prdele co si kdo o mě myslí ;-) ... Ohledně co by zajímalo studio jsem odpovídal na otázku před tím... Když hrajem hru na střídačku tak se střídáme po každém zabití nebo každej dá jinou misi... A pokud chceš napsat o někom, že je 'buzerant' tak to doprdele napiš jako chlap! :gun: ... Jinak pardon lidem tady co komentují za menší vulgaritu :-)

NeoBlade    Já už na něj taky reagovat nebudu. Co jsem chtěl říct jsem mu řekl, toť vše.NeoBladeneoblade28678    31.5.2014 20:55 NeoBlade

Já už na něj taky reagovat nebudu. Co jsem chtěl říct jsem mu řekl, toť vše.

James Faith   4x   Jen tu krmíte dnes zaregistrovaného trolla.James Faithjames-faith28144    31.5.2014 20:52 James Faith

Jen tu krmíte dnes zaregistrovaného trolla.

Saix    @BigDaddy: Jo, když stáhneš hru, zbyde ti na hadry a na chlast, jak sám píšeš. A kdyby bylo tak snadný, bezproblémový, beztrestný a společensky přijatelný taky krást ty hadry v obchodě a utíkat z hospody bez placení, nejspíš to děláš taky, aby ti pak zbyly peníze zase na něco dalšího. A nejseš v tom sám. Takhle by se nakonec zachovali skoro všichni. Ale je to hnus velebnosti.

Mimochodem, pokud je mi známo, podle současnejch zákonů není nelegální stáhnout hru (pochopitelný, dalo by se to zneužít) . Ale hra je software jako každý jiný, při instalaci odklikáváš licenční ujednání a tím momentem jsi porušil zákon. Potíž je v tom, že je téměř nemožný to postihovat. Namátkový kontroly počítačů bych nestrpěl ani já.

Ono se v to v podstatě řešit nedá.
Saixsaix1
    31.5.2014 20:45
Saix

@BigDaddy: Jo, když stáhneš hru, zbyde ti na hadry a na chlast, jak sám píšeš. A kdyby bylo tak snadný, bezproblémový, beztrestný a společensky přijatelný taky krást ty hadry v obchodě a utíkat z hospody bez placení, nejspíš to děláš taky, aby ti pak zbyly peníze zase na něco dalšího. A nejseš v tom sám. Takhle by se nakonec zachovali skoro všichni. Ale je to hnus velebnosti.

Mimochodem, pokud je mi známo, podle současnejch zákonů není nelegální stáhnout hru (pochopitelný, dalo by se to zneužít) . Ale hra je software jako každý jiný, při instalaci odklikáváš licenční ujednání a tím momentem jsi porušil zákon. Potíž je v tom, že je téměř nemožný to postihovat. Namátkový kontroly počítačů bych nestrpěl ani já.

Ono se v to v podstatě řešit nedá.

BigDaddy    Bruce Wayne: Studia by to určitě ohromě zajiímalo :-D :-D Já bych řek že by řikali že jste buzejanti tak studia neřeš hlavně jestli to ví máma že tam chodíš :-D hrajeme hru na střídačku.... :-D :-D :-DBigDaddybigdaddy29114    31.5.2014 20:42 BigDaddy

Bruce Wayne: Studia by to určitě ohromě zajiímalo :-D :-D Já bych řek že by řikali že jste buzejanti tak studia neřeš hlavně jestli to ví máma že tam chodíš :-D hrajeme hru na střídačku.... :-D :-D :-D

NeoBlade   10x   BigDaddy:
Tak na můj Steam účet se klidně podívat můžeš, nic ti nebrání: [ odkaz ]

Víš, ono mnoho her na Steamu má češtinu už v základu a když ne, tak češtinu lze nainstalovat úplně normálně, jako na staženou verzi.

Ano, za rok stáhnu maximálně 2-3 hry a ano, tím se dopouštím pirátství. Pokud vím, tak jsem to nepopřel. Jenže mezi námi dvěma je hodně velký rozdíl, takže nás prosím nesrovnávej.

SKIDROW ani RELOADED s tím nemají nic společného, tím "jestli hra půjde" jsem myslel, zda ji můj stroj zvládne a pokud ti aspoň trochu něco říká slovo optimalizace, tak dobře víš, že HW nároky jsou v dnešní době hodně nevyzpytatelné.

Ano, hru co si stáhnu za účelem vyzkoušení a jde mi bez problému, pak smažu a koupím si jí. Pro tebe to může znít neuvěřitelně, ale je to tak. Já vím, že ty to máš asi jinak, ale mě prostě nedělá problém za hru zaplatit. Jestli mi nevěříš, že stažené hry pak smažu a koupím, tak budiž, tvoje věc, ale mnou vlastněné dvě stovky her mi taky nevěříš a když se podíváš na můj profil, tak uvidíš, že mám pravdu. A jelikož je to oficiální Steam účet, tak za každou (až na free akce a F2P hry) jsem zaplatil.

Ještě by mě docela zajímalo, co si tam stahoval za hry, protože zadarmo jsou tam jenom F2P a tam češtinu fakt rozhodně nepotřebuješ.
NeoBladeneoblade28678
    31.5.2014 20:33
NeoBlade

BigDaddy:
Tak na můj Steam účet se klidně podívat můžeš, nic ti nebrání: [ odkaz ]

Víš, ono mnoho her na Steamu má češtinu už v základu a když ne, tak češtinu lze nainstalovat úplně normálně, jako na staženou verzi.

Ano, za rok stáhnu maximálně 2-3 hry a ano, tím se dopouštím pirátství. Pokud vím, tak jsem to nepopřel. Jenže mezi námi dvěma je hodně velký rozdíl, takže nás prosím nesrovnávej.

SKIDROW ani RELOADED s tím nemají nic společného, tím "jestli hra půjde" jsem myslel, zda ji můj stroj zvládne a pokud ti aspoň trochu něco říká slovo optimalizace, tak dobře víš, že HW nároky jsou v dnešní době hodně nevyzpytatelné.

Ano, hru co si stáhnu za účelem vyzkoušení a jde mi bez problému, pak smažu a koupím si jí. Pro tebe to může znít neuvěřitelně, ale je to tak. Já vím, že ty to máš asi jinak, ale mě prostě nedělá problém za hru zaplatit. Jestli mi nevěříš, že stažené hry pak smažu a koupím, tak budiž, tvoje věc, ale mnou vlastněné dvě stovky her mi taky nevěříš a když se podíváš na můj profil, tak uvidíš, že mám pravdu. A jelikož je to oficiální Steam účet, tak za každou (až na free akce a F2P hry) jsem zaplatil.

Ještě by mě docela zajímalo, co si tam stahoval za hry, protože zadarmo jsou tam jenom F2P a tam češtinu fakt rozhodně nepotřebuješ.

BigDaddy    NeoBlade: joo 2-3 hry do roka a pár filmů do měsíce co? No ale i tak to stačí na to aby si byl Pirátem už si dělal Pirátskou přísahu? To musí každý nováček :-) Joo to známe taky se bojím že ta hra nebude fungovat ale cajk od Začátku ledna mam 11 her o normalně zázrak všechny fungují tobě taky ne ty 2-3 hry? .... . jak mile stahujes party od Skidrow a Reoladed tak máš jistotu že to de :-) Ano stahuju protože to dělá většina lidí a mě by štvalo bejt v té skupině co ty hry platí jelikož bych byl nasraný na ty co neplatí :-) No pro mě to logické je přesně takle to dělám :-) Já sem PIRÁT a dokonce jeden s nejhorších což je pro piráta dobrá vlastnost a ty originálky sem napsal s toho důvodu že to jsou hry s roku 2001-2003 což je jedenáct let a tim sem chtěl říct že sem 11let nekupoval originálku vlastně před 3 rokama jěště Wings Of Prey... :-) tak pauza byla :-) 200 her :-D to bych ty hry chtěl vidět :-D Watch Dogs 60euro Wolf 50euro :-D hmmm to se vyplatí. Watch dogs je v Mall za 1080kč a v Alze za 1300kč jen at těch 60euro je cca 1680kč :-D :-D ale ty za to máš určo nějaké výhodné body ne? :-) Já tam stahoval 2 hry pak sem zjistil že jsou bez češtiny a to je uplně stejný jako koukat na Anglický film bez titulků tak sem to hned vypnul.... . Noo přesně tak já stahuju tak nepotřebuju řešit a hlídat ruzné slevy já tam mam zadarmo celoročně :-D to mě fakt nezajímá no :-D
Jo no to už mají Piráti o lvl víš jak já :-) kdyby si stahoval hry tak víš že tam je Crack či složka která už je přepsaná na steam. Třeba u Far Cry 3 co tu mam od Ubisoftu mam v Cracku složky Uplay. loader a klasický Uplay co mam v pc mě tam pouští to samí Asasin 3, CoD Black ops v Cracku mam steam-appid a steamclient. dll a to je ono co tu hru spustí kdybych tam neměl ten tvuj Nosteam tak hra nefunguje ale já je tam mam tak funguje jelikož pár her tam bude ze steamu.... :-) Jo jinak zbytek učelů plní :-) Jasný ty kupuješ hry zcela normálně a já zcela vůbec to jí stáhnu zadarmo a za ty prachy koupim noví hadry nebo pojedu někam kalit...

ale tím jsem chtěl bránit lidi, co si hry nestahují tak často a z relativně rozumných důvodů jako já, rozhodně jsem nechtěl bránit tohle stvoření, na které reaguji a hordy jemu podobných. Tohle je fakt moc.
:-D :-D Dobře Lidi ten kdo stahuje hry poměrně málo a s rozumných důvodu což je asi zkouška jestli ta hra není bullshit a jestli se neseká je přeci jasný že to dopadne dobře jelikož víš snad co ti PC zvládne :-) A ted budu hádát že tu stáhnutou hru vymažeš a koupiš si novou za prachy :-D :-D Vid? Hroznej pirát :-D
BigDaddybigdaddy29114
    31.5.2014 20:11
BigDaddy

NeoBlade: joo 2-3 hry do roka a pár filmů do měsíce co? No ale i tak to stačí na to aby si byl Pirátem už si dělal Pirátskou přísahu? To musí každý nováček :-) Joo to známe taky se bojím že ta hra nebude fungovat ale cajk od Začátku ledna mam 11 her o normalně zázrak všechny fungují tobě taky ne ty 2-3 hry? .... . jak mile stahujes party od Skidrow a Reoladed tak máš jistotu že to de :-) Ano stahuju protože to dělá většina lidí a mě by štvalo bejt v té skupině co ty hry platí jelikož bych byl nasraný na ty co neplatí :-) No pro mě to logické je přesně takle to dělám :-) Já sem PIRÁT a dokonce jeden s nejhorších což je pro piráta dobrá vlastnost a ty originálky sem napsal s toho důvodu že to jsou hry s roku 2001-2003 což je jedenáct let a tim sem chtěl říct že sem 11let nekupoval originálku vlastně před 3 rokama jěště Wings Of Prey... :-) tak pauza byla :-) 200 her :-D to bych ty hry chtěl vidět :-D Watch Dogs 60euro Wolf 50euro :-D hmmm to se vyplatí. Watch dogs je v Mall za 1080kč a v Alze za 1300kč jen at těch 60euro je cca 1680kč :-D :-D ale ty za to máš určo nějaké výhodné body ne? :-) Já tam stahoval 2 hry pak sem zjistil že jsou bez češtiny a to je uplně stejný jako koukat na Anglický film bez titulků tak sem to hned vypnul.... . Noo přesně tak já stahuju tak nepotřebuju řešit a hlídat ruzné slevy já tam mam zadarmo celoročně :-D to mě fakt nezajímá no :-D
Jo no to už mají Piráti o lvl víš jak já :-) kdyby si stahoval hry tak víš že tam je Crack či složka která už je přepsaná na steam. Třeba u Far Cry 3 co tu mam od Ubisoftu mam v Cracku složky Uplay. loader a klasický Uplay co mam v pc mě tam pouští to samí Asasin 3, CoD Black ops v Cracku mam steam-appid a steamclient. dll a to je ono co tu hru spustí kdybych tam neměl ten tvuj Nosteam tak hra nefunguje ale já je tam mam tak funguje jelikož pár her tam bude ze steamu.... :-) Jo jinak zbytek učelů plní :-) Jasný ty kupuješ hry zcela normálně a já zcela vůbec to jí stáhnu zadarmo a za ty prachy koupim noví hadry nebo pojedu někam kalit...

ale tím jsem chtěl bránit lidi, co si hry nestahují tak často a z relativně rozumných důvodů jako já, rozhodně jsem nechtěl bránit tohle stvoření, na které reaguji a hordy jemu podobných. Tohle je fakt moc.
:-D :-D Dobře Lidi ten kdo stahuje hry poměrně málo a s rozumných důvodu což je asi zkouška jestli ta hra není bullshit a jestli se neseká je přeci jasný že to dopadne dobře jelikož víš snad co ti PC zvládne :-) A ted budu hádát že tu stáhnutou hru vymažeš a koupiš si novou za prachy :-D :-D Vid? Hroznej pirát :-D

Bruce Wayne    Thain: Však já to ani nevzal špatně... Aha - Já zapomněl Smajlíkovat! ! ! :-D :-D :-DBruce Waynebruce-wayne24219    31.5.2014 19:17 Bruce Wayne

Thain: Však já to ani nevzal špatně... Aha - Já zapomněl Smajlíkovat! ! ! :-D :-D :-D

Bruce Wayne    Aha... Tak neříkám, že mi půjčuje všechno... Každý máme vkus na něco jiného - já třeba hraju Zaklínače on si třeba radši zahraje Battlefield (a vlastně už paří pouze ten Battlefield) ... A on si ode mě hry nepůjčuje protože ho většina nebaví... Zajímalo by mě co by studia řekli na to, že jdu ke kamarádovi a u něj hrajeme hru na střídačku na jednom PC? ? ?Bruce Waynebruce-wayne24219    31.5.2014 19:12 Bruce Wayne

Aha... Tak neříkám, že mi půjčuje všechno... Každý máme vkus na něco jiného - já třeba hraju Zaklínače on si třeba radši zahraje Battlefield (a vlastně už paří pouze ten Battlefield) ... A on si ode mě hry nepůjčuje protože ho většina nebaví... Zajímalo by mě co by studia řekli na to, že jdu ke kamarádovi a u něj hrajeme hru na střídačku na jednom PC? ? ?

ThainDegu člen redakce    Bruce Wayne: Některá studia říkají že způsob půjčování jsou horší než pirátství (Lionhead) Co ja vím nemyslel sem tento příspěvek špatně :D Jen sem o tom také nedávno četl článek nad kterým jsem valil bulvy. Bez Smajlíků já nedám ránu :DThainDeguthaindegu27578    31.5.2014 19:04 ThainDegu

Bruce Wayne: Některá studia říkají že způsob půjčování jsou horší než pirátství (Lionhead) Co ja vím nemyslel sem tento příspěvek špatně :D Jen sem o tom také nedávno četl článek nad kterým jsem valil bulvy. Bez Smajlíků já nedám ránu :DKomentář byl autorem naposledy upraven 31.5.2014 19:20

Původní verze před úpravami:Bruce Wayne: Některá studia říkají že způsob půjčování jsou horší než pirátství (Lionhead)

Bruce Wayne   4x   Souhlasím s CD Project Red... Je to takové studio, které své zákazníky neo*ebává... Své hry dělají tak aby na každé platformě, kterou mají zrovna v merku vypadala vůbec co nejlépe a na hrách si dávají vážně záležet... Nikomu nenadržují a nikoho nešidí o svůj obsah, který dávají stejně zadarmo... Když vezmu pro srovnání například edici Battlefieldu nebo Call od Duty ve kterých naleznete pouze plastovou krabičku, dva nebo tři disky a šizený hnusný manuál a edice je dost chudá... Vemte si rozšířenou edici Zaklínače dvojky, který od roku 2012 vycházel v rozšířené edici, která byla tak nadupaná a byla taková ta základní... Sice jí teď vystřídaly za Platinovou Edici, která i tak vypadá lépe než spousta balených her vůbec... Pokud si někdo zaslouží miliardové výdělky tak je to právě tohle studio... Myslím, že nebudou takový, že by jim to vlezlo do hlavy jako vývojářům v EA či Activisionu, kteří nám předhazují tuctové střílečky rok co rok a tohle...
... je k tomu pirátství - Tyto studia si asi myslí, že lidé kradou, nebo že prachy roustou někde na stromech aby si každoročně kupovaly jednu a tu samou hru... Asi od patnácti co jsem chodil na brigády a teď už do práce hry kupuju - něco hned, něco ve slevách, popřípadě mám kamaráda, který mi půjčuje svůj účet na Originu, steamu a tak hru na vyzkoušení (lepší než jí upirátit ne? ) ... :-D
Bruce Waynebruce-wayne24219
    31.5.2014 18:58
Bruce Wayne

Souhlasím s CD Project Red... Je to takové studio, které své zákazníky neo*ebává... Své hry dělají tak aby na každé platformě, kterou mají zrovna v merku vypadala vůbec co nejlépe a na hrách si dávají vážně záležet... Nikomu nenadržují a nikoho nešidí o svůj obsah, který dávají stejně zadarmo... Když vezmu pro srovnání například edici Battlefieldu nebo Call od Duty ve kterých naleznete pouze plastovou krabičku, dva nebo tři disky a šizený hnusný manuál a edice je dost chudá... Vemte si rozšířenou edici Zaklínače dvojky, který od roku 2012 vycházel v rozšířené edici, která byla tak nadupaná a byla taková ta základní... Sice jí teď vystřídaly za Platinovou Edici, která i tak vypadá lépe než spousta balených her vůbec... Pokud si někdo zaslouží miliardové výdělky tak je to právě tohle studio... Myslím, že nebudou takový, že by jim to vlezlo do hlavy jako vývojářům v EA či Activisionu, kteří nám předhazují tuctové střílečky rok co rok a tohle...
... je k tomu pirátství - Tyto studia si asi myslí, že lidé kradou, nebo že prachy roustou někde na stromech aby si každoročně kupovaly jednu a tu samou hru... Asi od patnácti co jsem chodil na brigády a teď už do práce hry kupuju - něco hned, něco ve slevách, popřípadě mám kamaráda, který mi půjčuje svůj účet na Originu, steamu a tak hru na vyzkoušení (lepší než jí upirátit ne? ) ... :-D

ThainDegu člen redakce   1x   theDafli90 : Příští téma bude o tom jak zachránit co nejvíc dětí v Africe popřípadě o Ukrajinské krizi. Abych ti udělal radost.ThainDeguthaindegu27578    31.5.2014 17:34 ThainDegu

theDafli90 : Příští téma bude o tom jak zachránit co nejvíc dětí v Africe popřípadě o Ukrajinské krizi. Abych ti udělal radost.

FireWolf   4x   Wtf, lidi jako BigDaddy jsou fakt s prominutím magoři. Měl by ses nad sebou zamyslet a představit si, že ty sám jsi vývojář her, že do toho dáváš vše a pak si to lidi se stejným názorem jako ty jen stáhnou. Fakt jestli to mslíš vážně, tak se nad sebou zamysli a pokud ti nedocvakne, co je na tom špatně, tak zalez někam pryč od ostatním lidí, ať je nenakazíš svým názorem.FireWolffirewolf28784    31.5.2014 17:30 FireWolf

Wtf, lidi jako BigDaddy jsou fakt s prominutím magoři. Měl by ses nad sebou zamyslet a představit si, že ty sám jsi vývojář her, že do toho dáváš vše a pak si to lidi se stejným názorem jako ty jen stáhnou. Fakt jestli to mslíš vážně, tak se nad sebou zamysli a pokud ti nedocvakne, co je na tom špatně, tak zalez někam pryč od ostatním lidí, ať je nenakazíš svým názorem.

theDafli90    Chápu, že je tohle herní web, ale dumat nad tím Jak zamezit stahování PC her je trochu moc když se podívám na země kde lidé umírají hlady či jsou popravováni a vražděni tím nejbrutálnějším způsobem, ale k tématu... Herní vývojáři vydělají takový peníze o kterých se tady v ČR může drtivý většině akorát zdát a kupovat si nový hry při ceně 1000 - 1500 za novinku může u nás opravdu málokdo. Nechci tvrdit že ´´kradení´´ her je v pořádku, ale nepřijde mi to jako nějáký závažný problém který by bylo potřeba řešit... Navíc mi poslední dobou připadá, že herní průmysl je už jen o tom jak z lidí vytáhnout co nejvíc peněz... prodávat skiny a oblečení pro postavy za 5 USD to už je fakt nenažranost největšího kalibrutheDafli90thedafli9018090    31.5.2014 17:16 theDafli90

Chápu, že je tohle herní web, ale dumat nad tím Jak zamezit stahování PC her je trochu moc když se podívám na země kde lidé umírají hlady či jsou popravováni a vražděni tím nejbrutálnějším způsobem, ale k tématu... Herní vývojáři vydělají takový peníze o kterých se tady v ČR může drtivý většině akorát zdát a kupovat si nový hry při ceně 1000 - 1500 za novinku může u nás opravdu málokdo. Nechci tvrdit že ´´kradení´´ her je v pořádku, ale nepřijde mi to jako nějáký závažný problém který by bylo potřeba řešit... Navíc mi poslední dobou připadá, že herní průmysl je už jen o tom jak z lidí vytáhnout co nejvíc peněz... prodávat skiny a oblečení pro postavy za 5 USD to už je fakt nenažranost největšího kalibru

NeoBlade   15x   BigDaddy:

"Já sem teda jako taky Pirát jo? "
Ty si právě ten nejhorší druh piráta, co může existovat (podle toho, co píšeš) . Kupříkladu já stáhnu dvě tři hry do roka, a to fakt jen kvůli tomu, že se bojím, aby mi to jelo plynule nebo kvůli tomu, že se obávám, aby to nebyl úplný bullshit (ještě, že jsem tu předobjednávku Watch Dogs všas zrušil) a chci to vyzkoušet, jinak nemám důvod stahovat a co se mi líbí a chci to hrát, to si prostě koupím. Jenže ty, dalo by se říct, pouze stahuješ a ještě si to ospravedlňuješ tím, že v dnešní době je to normální a že ti to přijde logické. Fakt ubohý důvod. Docela vtipné je také tvoje logika, že když máš pár originálek, tak nejsi pirát.

"hlavně že si na Steamu mužete kupovat levný hry co? "
Ano, můžeme. Kupříkladu já mám na Steamu téměř 200 her a když jsem si dal vypočítat jejich celkovou hodnotu, vybaflo na mě hrůzostrašné číslo 35 000 kč. Ale v čem je háček? Sám totiž dobře vím, že víc jak pár tisíc jsem za ně nedal. Musíš totiž vědět kde a jak nakupovat, ale když stahuješ, proč by tě to vlastně mělo zajímat, že...
Taky jsem se musel smát, jak si říkal, že Steam nefunguje...úplně mimo (on totiž Steam je digitální distribuce, přes kterou se hry kupují a když si někde stáhneš NoSteam verzi nějaké hry a jde ti, tak to neznamená, že Steam nefunguje. Svůj účel plní skvěle) .

"prostě dělat hry jen na konzole"
Co dodat, pobavil si mě.

"To musí bejt nápad někoho kdo vlastní konzole nebo nějakého Edy co si kupuje Originál CD protože se bojí že příde na domovní kontrolu STB"
Nebo třeba lidí jako já, kterým přijde kupování her zcela normální...to jen tak mimochodem.

V mém předchozím komentáři jsem sice tak trochu přihrál pirátům na úkor velkých studií s tím, co vydávají, ale tím jsem chtěl bránit lidi, co si hry nestahují tak často a z relativně rozumných důvodů jako já, rozhodně jsem nechtěl bránit tohle stvoření, na které reaguji a hordy jemu podobných. Tohle je fakt moc.
NeoBladeneoblade28678
    31.5.2014 16:20
NeoBlade

BigDaddy:

"Já sem teda jako taky Pirát jo? "
Ty si právě ten nejhorší druh piráta, co může existovat (podle toho, co píšeš) . Kupříkladu já stáhnu dvě tři hry do roka, a to fakt jen kvůli tomu, že se bojím, aby mi to jelo plynule nebo kvůli tomu, že se obávám, aby to nebyl úplný bullshit (ještě, že jsem tu předobjednávku Watch Dogs všas zrušil) a chci to vyzkoušet, jinak nemám důvod stahovat a co se mi líbí a chci to hrát, to si prostě koupím. Jenže ty, dalo by se říct, pouze stahuješ a ještě si to ospravedlňuješ tím, že v dnešní době je to normální a že ti to přijde logické. Fakt ubohý důvod. Docela vtipné je také tvoje logika, že když máš pár originálek, tak nejsi pirát.

"hlavně že si na Steamu mužete kupovat levný hry co? "
Ano, můžeme. Kupříkladu já mám na Steamu téměř 200 her a když jsem si dal vypočítat jejich celkovou hodnotu, vybaflo na mě hrůzostrašné číslo 35 000 kč. Ale v čem je háček? Sám totiž dobře vím, že víc jak pár tisíc jsem za ně nedal. Musíš totiž vědět kde a jak nakupovat, ale když stahuješ, proč by tě to vlastně mělo zajímat, že...
Taky jsem se musel smát, jak si říkal, že Steam nefunguje...úplně mimo (on totiž Steam je digitální distribuce, přes kterou se hry kupují a když si někde stáhneš NoSteam verzi nějaké hry a jde ti, tak to neznamená, že Steam nefunguje. Svůj účel plní skvěle) .

"prostě dělat hry jen na konzole"
Co dodat, pobavil si mě.

"To musí bejt nápad někoho kdo vlastní konzole nebo nějakého Edy co si kupuje Originál CD protože se bojí že příde na domovní kontrolu STB"
Nebo třeba lidí jako já, kterým přijde kupování her zcela normální...to jen tak mimochodem.

V mém předchozím komentáři jsem sice tak trochu přihrál pirátům na úkor velkých studií s tím, co vydávají, ale tím jsem chtěl bránit lidi, co si hry nestahují tak často a z relativně rozumných důvodů jako já, rozhodně jsem nechtěl bránit tohle stvoření, na které reaguji a hordy jemu podobných. Tohle je fakt moc.

BigDaddy   2x   Pro Boha proč zamezit piráty? :-D To musí bejt nápad někoho kdo vlastní konzole nebo nějakého Edy co si kupuje Originál CD protože se bojí že příde na domovní kontrolu STB :-D :-D Tak sem snad normalní člověk a tu hru si stáhnu i s češtinou... nebo jako mam chodit každý 10 den pro hru která stojí 1500 a je jedno jestlï to je Skyrim který mužu hrát 1-2 měsíce nebo CoD či Mafii 2 který mam za 6-10 hodin dohraný? :-D Mě to příde logické a lidské.... Taky mam originálky asi 10 CD od Levelu pak Serious Sam, Quake II, Soldier of Fortune a CoD II. no jo rok 2001-2003 to sem byl ještě malej a stahovat sem neuměl ani nevim jestli to v té době šlo :-D Já sem teda jako taky Pirát jo? Nebo je Pirát ten kdo to dává na ty party na uložto? :-D Ubisoft tomu měl zabránit když vydal Assasina 1 kdo si to pamatuje tak ví že ten jejich Uplay měl za úkol poznat stáhnutou hru od originální hry a tim skončila éra CD-KEY a Vypalovaček a začaly Image a cracky no pak další co se snažily u Valve je to Steam u Rockstar games zase Social club a mnoho dalších, zbytečný programy co nefungují a akorát s toho mají větší žně při tom to nedělá to co by mělo.... ale co hlavně že si na Steamu mužete kupovat levný hry co? :-D Sem rád že mam PC :-) Ja bych hry stahoval a kdyby se mi náhodou nějáká líbíla jako třeba Skyrim, Dishonored.... . tak bych jim poslal třeba kilo :-) a co ty dnešní střílečky? ? Všechno vypadá stejně jak CoD tak MoH a i Battl...přítomnost budoucnost ruzný laserový pušky, obraný pole, a není problém sám zabít 500 vojáků :-D zlatý starý díly :-) Střílení Nácků :-D CoD 5. díl byl nejlepší :-) No prostě jediný důvod jak se zbavit toho hnusného, proklatého, hrůzu budícího .... , Pírátství (ironie) co nám měsíčně ušetří 2000-3000 tísíce a to vše v klidu domova je to co udělalo NHL od roku 2010 a ted už to vypadá i na GTA V prostě dělat hry jen na konzole :-) Ono to je pak špatný když si řekneš no tak vývojáři udělaly pěknou práci tak jim za to dám těch 1500kč Oni na tom jsou finančně určitě hůř než průměrný Čech :-D :-D Hru dohraješ za cca 10-15 dní a Hru mužeš vymazat a pochybuju že jí budeš jěště někdy hrát když koukám jak ty hry jdou ku předu. Na filmy taky začnu chodit do kina ne? jen kvůli tomu že je Pirátství špatné :-D

sledujuserialy. cz a zase ty Piráti :-D
BigDaddybigdaddy29114
    31.5.2014 15:55
BigDaddy

Pro Boha proč zamezit piráty? :-D To musí bejt nápad někoho kdo vlastní konzole nebo nějakého Edy co si kupuje Originál CD protože se bojí že příde na domovní kontrolu STB :-D :-D Tak sem snad normalní člověk a tu hru si stáhnu i s češtinou... nebo jako mam chodit každý 10 den pro hru která stojí 1500 a je jedno jestlï to je Skyrim který mužu hrát 1-2 měsíce nebo CoD či Mafii 2 který mam za 6-10 hodin dohraný? :-D Mě to příde logické a lidské.... Taky mam originálky asi 10 CD od Levelu pak Serious Sam, Quake II, Soldier of Fortune a CoD II. no jo rok 2001-2003 to sem byl ještě malej a stahovat sem neuměl ani nevim jestli to v té době šlo :-D Já sem teda jako taky Pirát jo? Nebo je Pirát ten kdo to dává na ty party na uložto? :-D Ubisoft tomu měl zabránit když vydal Assasina 1 kdo si to pamatuje tak ví že ten jejich Uplay měl za úkol poznat stáhnutou hru od originální hry a tim skončila éra CD-KEY a Vypalovaček a začaly Image a cracky no pak další co se snažily u Valve je to Steam u Rockstar games zase Social club a mnoho dalších, zbytečný programy co nefungují a akorát s toho mají větší žně při tom to nedělá to co by mělo.... ale co hlavně že si na Steamu mužete kupovat levný hry co? :-D Sem rád že mam PC :-) Ja bych hry stahoval a kdyby se mi náhodou nějáká líbíla jako třeba Skyrim, Dishonored.... . tak bych jim poslal třeba kilo :-) a co ty dnešní střílečky? ? Všechno vypadá stejně jak CoD tak MoH a i Battl...přítomnost budoucnost ruzný laserový pušky, obraný pole, a není problém sám zabít 500 vojáků :-D zlatý starý díly :-) Střílení Nácků :-D CoD 5. díl byl nejlepší :-) No prostě jediný důvod jak se zbavit toho hnusného, proklatého, hrůzu budícího .... , Pírátství (ironie) co nám měsíčně ušetří 2000-3000 tísíce a to vše v klidu domova je to co udělalo NHL od roku 2010 a ted už to vypadá i na GTA V prostě dělat hry jen na konzole :-) Ono to je pak špatný když si řekneš no tak vývojáři udělaly pěknou práci tak jim za to dám těch 1500kč Oni na tom jsou finančně určitě hůř než průměrný Čech :-D :-D Hru dohraješ za cca 10-15 dní a Hru mužeš vymazat a pochybuju že jí budeš jěště někdy hrát když koukám jak ty hry jdou ku předu. Na filmy taky začnu chodit do kina ne? jen kvůli tomu že je Pirátství špatné :-D

sledujuserialy. cz a zase ty Piráti :-D

ThainDegu člen redakce    Je fajn se na tento problém dívat z více úhlu rozhodně to není černo-bílá problematika. Jinak každý názor má něco do sebe :DThainDeguthaindegu27578    31.5.2014 13:53 ThainDegu

Je fajn se na tento problém dívat z více úhlu rozhodně to není černo-bílá problematika. Jinak každý názor má něco do sebe :D

carhrozny    Saix má úplnú pravdu. Pamätám na doby keď prišli na trh prvá CD verzie hier. CD ROMka stála sto tisíc korún a tak sa hry skoro ani nekopírovali a mali tak zabezpečiť veľký zisk pre firmy. Mnohí, vrátane Andrewa a ICEho zo Score tvrdili, že ceny hier sú vysoké práve kvoli kopírovaniu. Avšak prišiel šok a hoci sa CD hry takmer nekopírovali ich ceny boli šialene vysoké.
To len utvrdzuje fakt, že keby dnes nebola warez scéna tak sa obávam, že hry by boli s cenou hodne vyššie ako sú dnes pri vypustení.
carhroznycarhrozny27972
    31.5.2014 10:53
carhrozny

Saix má úplnú pravdu. Pamätám na doby keď prišli na trh prvá CD verzie hier. CD ROMka stála sto tisíc korún a tak sa hry skoro ani nekopírovali a mali tak zabezpečiť veľký zisk pre firmy. Mnohí, vrátane Andrewa a ICEho zo Score tvrdili, že ceny hier sú vysoké práve kvoli kopírovaniu. Avšak prišiel šok a hoci sa CD hry takmer nekopírovali ich ceny boli šialene vysoké.
To len utvrdzuje fakt, že keby dnes nebola warez scéna tak sa obávam, že hry by boli s cenou hodne vyššie ako sú dnes pri vypustení.

Toreador   1x   Když mi kámoš před pár dny oznámil, že při koupi paměťové karty zaplatil přes 200 Kč autorský poplatek, co dorazí bůhvíkam na účet, tak jsem mu bez váhání odpověděl: "Tím sis předplatil piratebay do konce roku. "

Chci tím říct, že dokud u nás bude stahování legální a absurdní poplatky za všemožná média se nezruší, tak nikdo nemá sebemenší právo "pirátům" nadávat.

Tím se nechci házet do stejného pytle, za poslední léta jsem koupil cca 30 orig ps3 her, ale doba, kdy se mi to zdálo všechno smysluplné je pryč, viz třeba zrovna Watch Dogs. Navíc kvalita free to play titulů, o kterých se zde nepíše, poslední dobou hodně vrzostla.
Toreadortoreador9213
    31.5.2014 10:45
Toreador

Když mi kámoš před pár dny oznámil, že při koupi paměťové karty zaplatil přes 200 Kč autorský poplatek, co dorazí bůhvíkam na účet, tak jsem mu bez váhání odpověděl: "Tím sis předplatil piratebay do konce roku. "

Chci tím říct, že dokud u nás bude stahování legální a absurdní poplatky za všemožná média se nezruší, tak nikdo nemá sebemenší právo "pirátům" nadávat.

Tím se nechci házet do stejného pytle, za poslední léta jsem koupil cca 30 orig ps3 her, ale doba, kdy se mi to zdálo všechno smysluplné je pryč, viz třeba zrovna Watch Dogs. Navíc kvalita free to play titulů, o kterých se zde nepíše, poslední dobou hodně vrzostla.

Saix   5x   Drtivá většina warezáků si hru nekoupí, ani kdyby stála při vydání dvě stovky a byla téměř dokonalá. Proč by platili za něco, co mohou mít zdarma, když jim to evidentně prochází. Kdyby se měli čeho bát, svoje chování možná změní, takhle ne a kvalita hry, demo nebo cokoli jiného s tím nemá nic společného.

Schválně zabrousím tam, kde patrně nachytám většinu poctivých hráčů - filmy. Já osobně je kupuju na blu-rayích (jiní třeba chodí do kina) . Každopádně je vůbec nestahuju. A nebo zajdu ještě dál. "MP3" jsem kupoval na itunes, teď jsem přešel na spotify premium. Přesto si troufnu tvrdit, že drtivá většina, ne-li skoro všichni, alespoň tady v Čechách, za hudbu neplatí. Prostě jim to přijde až příliš přitažené za vlasy, i kdyby měl jeden song stát jednu kačku. Jiní stejně nahlíží na filmy a ti další na hry.

Těch lidí, co hru nekoupí, protože nemá demo, má drm, chybí tam to či ono bla bla bla... je fakt hrozně málo. Ten zbytek hry prostě nekupuje ze zásady a taky proto, že peněz není nikdy dost. Jediné, co je občas vyburcuje ke koupi, je mulťák. Chybu hledejte v lidech, případně v zákonech, které nedovedou lidi přimět ke slušnosti.

To, jak blbě se v dnešní době přistupuje k vývoji her nepopírám, ale to ovlivní jen titěrné množství hráčů.
Saixsaix1
    31.5.2014 03:33
Saix

Drtivá většina warezáků si hru nekoupí, ani kdyby stála při vydání dvě stovky a byla téměř dokonalá. Proč by platili za něco, co mohou mít zdarma, když jim to evidentně prochází. Kdyby se měli čeho bát, svoje chování možná změní, takhle ne a kvalita hry, demo nebo cokoli jiného s tím nemá nic společného.

Schválně zabrousím tam, kde patrně nachytám většinu poctivých hráčů - filmy. Já osobně je kupuju na blu-rayích (jiní třeba chodí do kina) . Každopádně je vůbec nestahuju. A nebo zajdu ještě dál. "MP3" jsem kupoval na itunes, teď jsem přešel na spotify premium. Přesto si troufnu tvrdit, že drtivá většina, ne-li skoro všichni, alespoň tady v Čechách, za hudbu neplatí. Prostě jim to přijde až příliš přitažené za vlasy, i kdyby měl jeden song stát jednu kačku. Jiní stejně nahlíží na filmy a ti další na hry.

Těch lidí, co hru nekoupí, protože nemá demo, má drm, chybí tam to či ono bla bla bla... je fakt hrozně málo. Ten zbytek hry prostě nekupuje ze zásady a taky proto, že peněz není nikdy dost. Jediné, co je občas vyburcuje ke koupi, je mulťák. Chybu hledejte v lidech, případně v zákonech, které nedovedou lidi přimět ke slušnosti.

To, jak blbě se v dnešní době přistupuje k vývoji her nepopírám, ale to ovlivní jen titěrné množství hráčů.