Uživatel nepřihlášen
Myšlenky a recenze Thaina Degu
RSS kanál blogu
Píše: ThainDegu - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
Myšlenky a recenze Thaina Degu

Preview: The Forest - První dojmy z procházky lesem

Pondělí 2.6.2014 09:30 - Autor: ThainDegu
To se mi líbí
Preview: The Forest - První dojmy z procházky lesem

Až půjdeš do lesa v tento den, tak uvidíš, budeš se bát. I tímto způsobem dá uvést tento zajímavý Indie titul. Jaké jsou asi procházky v tomto virtuálním lese, má člověk v lese pocity strachu a úzkosti? Mohou se milovníci žánru na tento kousek skutečně těšit, nebo jim prozatím nemá co nabídnout?

Les místo plné strachu

Sedíte v letadle vedle svého syna. Stroj má najednou poruchu a láme se dvě půlky. Po pár minutách se probouzíte a vidíte, jak vaše dítě odnáší podivně pomalovaný humanoid. Nezbývá vám jiná možnost, než vzít vše ve vašem okolí a jít hledat vašeho miláčka. Máte před sebou prostě nelehký úkol přežít a zachránit svého potomka.

Základní kámen příběhu položen
Základní kámen příběhu položen

Autoři svou volbou prostředí, učinily brilantní rozhodnutí. Kde jinde by se člověk bál víc než na odlehlém ostrově, který je zcela pokryt lesy. Je tu jen on a nemalý klan kanibalů. Občas jasně nevíte, jestli keř,  který vidíte, není náhodou nepřítel, čekající na svou kořist. V této hře však není jen les ale i podzemí, které tvoří obrovské bludiště, obývané podivnými mutanty. Strach, nejistota, život syna a hlavně touha po přežití vás ale ženou kupředu i přes všechny překážky. V prvních momentech kdy vás porazí podivní humanoidi, končíte v jeskyni plné zajímavých předmětů. Na škodu je že se v ní objevujete, pokaždé když se vám stane nějaký úraz.

Temnota skrývá různé podivnosti
Temnota skrývá různé podivnosti

Všechny krásy světa

Hra vás zaujme jak výbornou hratelností tak i celkem slušnou grafickou stránkou. Čím déle ve hře jste, tím více dokážete ocenit krásy, jenž vám les nabízí. Cítíte z něj život. Zvěř je neustále v pohybu. Plazi se zřejmě přemnožili, protože v takovém počtu jako zde, jsem je snad ještě nikdy jinde neviděl. Zvuky lesa vás dokáži uklidnit, do chvíle než v dáli uvidíte podivné obrysy postav. Po pár sekundách slyšíte křik a nezbývá vám nic jiného než se problému postavit a své pronásledovatele zabít anebo jednoduše vzít nohy na ramena pokusit se utéct. Prostředí dokáže být k hráči v jednom momentu přívětivé a po pár sekundách již ukazuje svou odvrácenou stranu.

Chvíle klidu je vystřídána napětím
Chvíle klidu je vystřídána napětím

Hlavní je se zabydlet

Crafting a celkově přežití je v této době asi na hlavní koleji. Proto první kroky po tom co se dostanete z letadla, povedou k hledání vody a jídla. Jako by hlavní postava věděla předem, že se stane něco zlého. Máte u sebe totiž deníček, v kterém je popsána většina herních mechanizmů důležitých pro přežití. Zatím je den a proto se pomalu dáte do stavby svého úkrytu, který vám později bude sloužit k odpočinku i ukládání hry.

Po zajištění přístřešku je dobré připravit se na noc. Kdy se bude okolí nepřáteli jen hemžit. Pro začátek máte pár pastí. Ty vám usnadní obranu proti nezvaným návštěvníkům. Naštěstí nejsou moc náročné na suroviny, takže jejich vystavění vás bude stát minimum a jejich účinnost bude jednoduše maximální. Díky tomu se alespoň v okolí vašeho přístřešku, stanete lovcem, který trpělivě čeká na svou kořist.

Skromný přístřešek
Skromný přístřešek

Není zde však jen lov lidí, stravou zde pro vás bude jak lesní ovoce, tak i maso zdejší zvěře. Ta je prozatím tvořena převážně plazi, králíky, ptáky a rybami. Zvířata můžete stahovat, takže využití má jak jejich maso, tak i kůže, peří a občas i kosti. Těším se do budoucna na lov vysoké.

Váš inventář je oproti ostatním survival hrám značně omezen, v určitém směru by se dalo říct, že je realistický. Unesete skutečně minimální zátěž. Některé předměty můžete kombinovat s ostatními což, dává do budoucna mnoho možností a příležitostí pro kreativitu tvůrců.

Lov harpunou
Lov harpunou

Poznej svého nepřítele

Les je plný podivných humanoidů, kteří vynikají výtečnou obratností a kooperací. Většinou je vidíte, jak pochodují po lese, hledají kořist a přitom rozšiřují své území za pomoci hrůzných staveb z lidských ostatků. Jsou zde lovci a spolu s nimi chodí ženy, které jim slouží jako určitá opora. Když muže vážně zraníte, tak k vám přiběhnou a snaží se mu pomoct vstát, mezitím co vás další člen smečky napadne. V lese mají vystavěné menší osady a vesnice. Jejich aktivity naleznete i v podzemí, kde pořádají různé formy oběti. Pravděpodobně pro vyšší mutanty, kteří tyto temné chodby obývají. Jestli se rozhodnete je lovit, tak je dobré po jejich zabití co nejdříve najít vodu. Jejich krev není zrovna hygienická, tím pádem čím dříve jí smyjete, tím lépe pro vás. Snad se časem dozvíme víc o jejich kultuře a příběhu.

Anatomie nepřítele
Anatomie nepřítele

Drtivý dopad

Letadlo má asi více možností dopadu. V prvních momentech hra člověka zaujme. Sice po pár hodinách již není co dělat. Ale berme v potaz, že hra je ve stádiu Alfa. Tím pádem se můžeme těšit na kvalitní titul, který bude do budoucna slibně růst do krásy a prosperity.

A co nám tvůrci dodají do budoucna? Například evoluční vývoj našich domorodých přátel, více zvířat, lepší možnosti stavění pastí a obydlí. Hlavně herní svět se rozroste o nové lokace a nepřátele. A abyste na něm nebyly tak osamoceni, přibude i hra pro více hráčů.

Krása smíšená se zrůdností
Krása smíšená se zrůdností
The Forest na PC Hodnocení hry
Těším se
  • Atmosféru lesa a jeskyní
  • Širokou paletu nepřátel
  • Systém craftingu
  • Budoucího multiplayeru
  • Na plnohodnotný titul
Bojím se
  • Nevyplněného prostoru a prázdnoty
  • Stereotypní nudy
Shrnutí: The Forest v prvních momentech vás hra zaujme hlavně svou atmosférou. Ta hráče nepustí ani po několika hodinovém hraní. Sice je hra zatím v Alfa verzi ale i přesto dokáže nabídnout zajímavý zážitek. Když to bude takto pokračovat dál, na konci vývoje dostaneme plnohodnotný AAA titul.
Tisk
Hodnocení:
( Zbývá 8 hlasů pro zveřejnění hodnocení ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
The Forest na PCScreenshoty ze hry
Screenshot ze hry The Forest Screenshot ze hry The Forest Screenshot ze hry The Forest Screenshot ze hry The Forest Screenshot ze hry The Forest Screenshot ze hry The Forest Screenshot ze hry The Forest Screenshot ze hry The Forest
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku Preview: The Forest - První dojmy z procházky lesem
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
ThainDegu člen redakce   1x   BůhOnty: Asi jsem šťastlivec ale mě se ani jedna ze situací které uvádíš nestala :D Jen hraní bez Savu mě celkem štvalo.ThainDeguthaindegu27578    5.6.2014 10:55 ThainDegu

BůhOnty: Asi jsem šťastlivec ale mě se ani jedna ze situací které uvádíš nestala :D Jen hraní bez Savu mě celkem štvalo.

Sherlock161    Ha, před chvílí mi vyskočilo na Steamu stahování updatu, tak jsem zvědavej, co všechno opravili. :)Sherlock161sherlock1617169    5.6.2014 09:09 Sherlock161

Ha, před chvílí mi vyskočilo na Steamu stahování updatu, tak jsem zvědavej, co všechno opravili. :)

BůhOnty    Nutno dodat, pracuje na ní 4 člený tým a bůh ví jak dlouho to zabere než se dočkáme full release...
Ve stádiu v jakém hra je teď je v některých případech nehratelná, buďto umřete na jeden zásah nepřítele, který vás pošle vzduchem 10 metrů daleko, propadnete texturou nebo vám hra jen tak spadne - Což je asi to nejhořší protože momentálně nejde hra ukládat (hotfix je na cestě, ale už měl být předevčírem) .

Je spousta bugů, které můžou zabránit kanibalům se respawnovat nebo naopak budou lozit neustále. .
Hra je hodně dobrá, ale myslím si, že kdyby počkali s tím Early Access o měsíc/2 měsíce déle...Mohly by alespoň ty základní mechaniky fungovat správně. .
BůhOntybuhonty2908
    5.6.2014 07:15
BůhOnty

Nutno dodat, pracuje na ní 4 člený tým a bůh ví jak dlouho to zabere než se dočkáme full release...
Ve stádiu v jakém hra je teď je v některých případech nehratelná, buďto umřete na jeden zásah nepřítele, který vás pošle vzduchem 10 metrů daleko, propadnete texturou nebo vám hra jen tak spadne - Což je asi to nejhořší protože momentálně nejde hra ukládat (hotfix je na cestě, ale už měl být předevčírem) .

Je spousta bugů, které můžou zabránit kanibalům se respawnovat nebo naopak budou lozit neustále. .
Hra je hodně dobrá, ale myslím si, že kdyby počkali s tím Early Access o měsíc/2 měsíce déle...Mohly by alespoň ty základní mechaniky fungovat správně. .

-TomaS587-    Doporučuji koupit, pro milovníky survival hororovek je to to pravé, připravte se ale na bugy a glitche hra je teprv ve verzi 0. 0. 1.-TomaS587-tomas58717338    5.6.2014 06:42 -TomaS587-

Doporučuji koupit, pro milovníky survival hororovek je to to pravé, připravte se ale na bugy a glitche hra je teprv ve verzi 0. 0. 1.

Amic    Úžasný preview! Už se nemůžu dočkat, až bude hra hotová.Amicamic10489    2.6.2014 12:58 Amic

Úžasný preview! Už se nemůžu dočkat, až bude hra hotová.

HALF-LIFEBLAZEN    Na tuto hru si už brousím Steam Wishlist a hodně se na ní těším, horrorovky mám rád a lesní prostředí mě dost láká a tvůj preview mě na ní o to více nalákal.HALF-LIFEBLAZENhalf-lifeblazen6617    2.6.2014 11:10 HALF-LIFEBLAZEN

Na tuto hru si už brousím Steam Wishlist a hodně se na ní těším, horrorovky mám rád a lesní prostředí mě dost láká a tvůj preview mě na ní o to více nalákal.