Uživatel nepřihlášen
Myšlenky a recenze Thaina Degu
RSS kanál blogu
Píše: ThainDegu - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
Myšlenky a recenze Thaina Degu

Recenze: Brothers: A Tale Of Two Sons

Úterý 8.7.2014 10:28 - Autor: ThainDegu
To se mi líbí

Recenze: Brothers: A Tale Of Two SonsJen málokdy se stane, že bych s přítelkyní sedl u stejného stroje a zvolil stejný titul jako ona. Většinou je to hlavně tím, že jsme oba fascinováni jinými žánry. Nyní jsme však naprosto nadchnuti povedeným výtvorem od společnosti Starbreez. Co přesně nás, ale tolik uchvátilo?

Pohádkový příběh

Hra začíná skutečně příběhem jako z pohádky. Dva bratři, kterým na světě zbývá již jen nemocný otec, se vydávají do světa hledat lék, jenž by zachránil drahého tatínka. Cesty obou mládenců však nejsou provázeny jen dobrými skutky a blahodárným sluncem. Zavítají i do temných lesů a dávných bojišť, kde atmosféra není zrovna přívětivá. Dospělost je zde často zvýrazněna všudy přítomnou smrtí. Děj příběhu je skutečně epicky a musím říct, že po čase si skutečně tyhle malé uličníky oblíbíte a budete si přát, aby lék pro tátu našli v čas. Severská mytologie na nás dýchá snad na každém kroku. Trollové, obři či oživlé stromy na to a mnohem víc vaši hrdinové narazí na své výpravě za lékem.

Les není v noci útulné místo
Les není v noci útulné místo

Ve dvou to jde lépe

Hra je primárně určena pro jednoho hráče hlavně díky tomu, že si do rukou vezme gamepad a skrz něj ovládá oba bratry. Každý z nich má svou polovinu. Pro ty, kteří upřednostňují klávesnici, není být singl zrovna dobrou volbou. Proč? To poznáte hned poté, co si pozvete spoluhráče jenž zastane roli jednoho z hrdinů. Rozdělení na klávesnici není v žádnem ohledu náročné. Starší bratr je ovládán WSAD kombinací a mladší chodí za pomoci šipek. Díky tomu získáte stejný či možná dokonce i lepší zážitek než na doporučeném gamepadu.

Víno teče proudem
Víno teče proudem

V jednoduchosti je síla

Kouzlo hry není v náročnosti na postřeh či mozkové závity, ale právě v její jednoduchosti. Hádanky vám zde trvají pár sekund. Skoky jsou většinou automatické. Jediné co vás snad může zabít jsou přeskoky v moment, kdy šplháte na vyvýšená místa. Velké výzvy zde prostě nenajdete. Ale o ty malé zde nebude nouze. Co takhle dát králíky do latě, navrátit k sobě dva zamilované či najít ve stádu černou ovci. Nejde sice o nic náročného, ale možná právě proto vás to bude bavit o to víc.

Dialogy zde jdou také hodně osobitou cestou. Postavy používají místo slov spíše gestikulaci a činy. Jejich akce jsou doplněny výborným hudebním podkladem, z kterého atmosféra severu a jeho mytologie jen sálá. Děj zde jednoduše plyne právě díky výborně vybranému soundtracku.

Hlavně tam doletět
Hlavně tam doletět

Dospělá pohádka

I tak by se tato hra dala nazvat. Příběh sice nezabral moc času, ale musím uznat, že každé sousto jsme si vychutnali. Čím dál jsme byly, tím více nás děj přibližoval k hlavním aktérům. Poukazovat na určité problémy je občas skutečně náročné, ale zde si s tím autoři poradili na výbornou. Hra sice není pro náročné, ale jinak je to herní skvost jenž ukazuje, že i nenáročné hry dokáži zaujmout hráče v mnoha aspektech. Všem těm, kteří hledají dobrý titul mohu jen doporučit dobrodružství neohrožených bratrů.

Příběh s dobrým koncem
Příběh s dobrým koncem
Brothers: A Tale of Two Sons na PC, PS3, Xbox 360 Hodnocení hry
Skóre hry 8 8/10
Brothers: A Tale of Two Sons
» Více o hře
Líbí se mi
  • Výborný příběh s prvky smíření
  • Severská mytologie
  • Drsná a přesto úchvatná krajina
  • Hudební stránka je dokonalá
  • Hra je díky absenci jazyku přístupna i mladšímu publiku
  • Hraní na klávesnici zde má něco do sebe
Vadí mi
  • Občasná neohrabanost kamery
Verdikt: Začátek mě moc neoslovil ale poté co se ke mě přidala má drahá nám začala hra plynout rychleji než písek v hodinách. Než jsem se nadál již jsme byly na konci tohoto epického příběhu.
Tisk
Hodnocení:
( Zbývá 8 hlasů pro zveřejnění hodnocení ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
Brothers: A Tale of Two Sons na PC, PS3, Xbox 360Screenshoty ze hry
Screenshot ze hry Brothers: A Tale of Two Sons Screenshot ze hry Brothers: A Tale of Two Sons Screenshot ze hry Brothers: A Tale of Two Sons Screenshot ze hry Brothers: A Tale of Two Sons Screenshot ze hry Brothers: A Tale of Two Sons Screenshot ze hry Brothers: A Tale of Two Sons Screenshot ze hry Brothers: A Tale of Two Sons Screenshot ze hry Brothers: A Tale of Two Sons
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku Recenze: Brothers: A Tale Of Two Sons
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
gam3st3®   1x   ThainDegu: samozrejme že som ten článok čítal inak by asi nebolo logické na tvoju recenziu odpisovať nemyslíš? To že si ju hral s priateľkou je v poriadku ale ide o to že si tu klávesnicu dal do pozitív tým pádom asi myslíš že klávesnica je pri hraní tejto hry dobrá voľba. Iné by bolo keby si napísal v kooperácii s kamarátom na jednej klávesnici to potom áno. Ale napísal si to podľa seba a celkom dobre takže chválim aj keď to nerobím často.gam3st3®gam3st329433    9.7.2014 21:10 gam3st3®

ThainDegu: samozrejme že som ten článok čítal inak by asi nebolo logické na tvoju recenziu odpisovať nemyslíš? To že si ju hral s priateľkou je v poriadku ale ide o to že si tu klávesnicu dal do pozitív tým pádom asi myslíš že klávesnica je pri hraní tejto hry dobrá voľba. Iné by bolo keby si napísal v kooperácii s kamarátom na jednej klávesnici to potom áno. Ale napísal si to podľa seba a celkom dobre takže chválim aj keď to nerobím často.

ThainDegu člen redakce   1x   gam3st3®: Četl jsi ten článek? Jestli ano tak víš, že jsem hru nehrál sám ale ve dvojku s přítelkyní. Jinak by na mě klávesnice působila určitě jinak :) Je fakt že 10 je moc, musím uznat, že jsem se nechal unést dobrou náladou a výborně stráveným večerem. Takže v momentu kdy jsem titul dohrál, mi čas připadal naprosto dostačující.ThainDeguthaindegu27578    9.7.2014 21:01 ThainDegu

gam3st3®: Četl jsi ten článek? Jestli ano tak víš, že jsem hru nehrál sám ale ve dvojku s přítelkyní. Jinak by na mě klávesnice působila určitě jinak :) Je fakt že 10 je moc, musím uznat, že jsem se nechal unést dobrou náladou a výborně stráveným večerem. Takže v momentu kdy jsem titul dohrál, mi čas připadal naprosto dostačující.

gam3st3®   1x   na ovládanie si treba dlhšie zvykať, krátka herná doba a úvod hry to sú mínusy tejto hry. Za mne 7/10 aspoň tak som ju recenzoval v redakcii. 10 mi príde prehnané ale tvoja voľba. Na klávesnici sa to fakt nedá ale pozerám že ty to zvládaš a dokonca to máš v kolónke kladných pozitív tejto hry. Asi som nešikovný. Hru som hral na PS3 a PC a zvykol som si v rámci možností max na analógové páčky.gam3st3®gam3st329433    9.7.2014 20:48 gam3st3®

na ovládanie si treba dlhšie zvykať, krátka herná doba a úvod hry to sú mínusy tejto hry. Za mne 7/10 aspoň tak som ju recenzoval v redakcii. 10 mi príde prehnané ale tvoja voľba. Na klávesnici sa to fakt nedá ale pozerám že ty to zvládaš a dokonca to máš v kolónke kladných pozitív tejto hry. Asi som nešikovný. Hru som hral na PS3 a PC a zvykol som si v rámci možností max na analógové páčky.

MORTHSIR    Taaak to je fajne :thumbup:
Asi tuhle pecku zas oprasim a opet ji projedu
MORTHSIRmorthsir17268
    9.7.2014 10:20
MORTHSIR

Taaak to je fajne :thumbup:
Asi tuhle pecku zas oprasim a opet ji projedu