Uživatel nepřihlášen
Myšlenky a recenze Thaina Degu
RSS kanál blogu
Píše: ThainDegu - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
Myšlenky a recenze Thaina Degu

Star Citizen - Krátký výlet vesmírem

Čtvrtek 4.9.2014 19:30 - Autor: ThainDegu
To se mi líbí

Star Citizen - Krátký výlet vesmíremV posledních dvou dnech jsem měl možnost, vyzkoušet demo ambiciózního vesmírného simulátoru Star Citizen. Působilo na mě tak, že se časem s chutí vrátím i k plné verzi této hry, anebo od ní dám ruce pryč?

Fascinující vesmír

Po pár hodinách patchování jsem se dostal do hry. Po jejím spuštění se před vámi otevře mohutný hangár. V něm najdete jak vaší vesmírnou kocábku, tak i trenažér střelby na cíl. Časem hráči budou mít jistě možnost mít v tomto prostoru víc typů lodí, což je hodně slibné.

Poté, co se rozhodnete nastoupit do lodi a usednout do sedadla pilota, tu na vás čekají dvě mapy. První z nich je umírající hvězda, která pomalu ale jistě likviduje vše, co je v jejím dosahu. Žár kolem ní je tak obrovský, že za předpokladu, že se rozhodnete letět k ní, jednoduše zemřete. Druhým z pořadí je Broken Moon, ten jde prakticky vidět jen zpovzdálí. Kolem planety, okolo které prolétáte, je však menší pásmo meteoritů, které je podle všech trosek ideálním místem na přepady. Já sem byl ale více zaujat skomírajícím sluncem, které na mě působilo prostě velkolepým dojmem. Naprosto mě uchvátilo a v určitých chvílích dokonce vtáhlo do svých útrob.

Wow
Wow

Dvě simulace

Hra nabízí hráčům, kteří jsou tu jen na skok, dvě simulace, které by měli ukojit jejich zvědavost a touhu po nakouknutím do tohoto fascinujícího světa. První z nich slouží k tomu, aby se pilot naučil svou loď mít plně pod kontrolou. Prakticky je to takový free mod. Star Citizen vás v něm k ničemu nenutí a vy si jen tak létáte a vychutnáváte si krásy a divy vesmíru. Rozhodně to není špatné pro naučení se základům. Ovládání ze začátku není zrovna na nejlepší úrovni, takže si na něj jednoduše musíte zvyknout.

Rozpadlý měsíc
Rozpadlý měsíc

Druhou přístupnou modifikací je Vaandul Swarm, ten je už trošku ostřejšího rázu a hráč si v ní užije o dost více adrenalínu, než při volném letu. Prioritou je ochránit konvoj proti nepřátelské letce, která na něj tvrdě dotírá. Simulace boje je rozhodně příjemným zpestřením, když vás již omezí první mod. Je pro ní ale potřeba mít už vaší loď pořádně pod kontrolou, jinak skončíte špatně. Nepřátelé totiž disponují stíhači, ty oproti vašemu plavidlu vynikají vyšší rychlostí a obratností, takže se občas budete muset skutečně hodně otáčet, aby jste jim stačili.

To bylo o fous
To bylo o fous

Do nekonečna a ještě dál

První momenty v tomto demu na mě nepůsobili moc dobře. Popravdě jsem hře přišel na chuť asi až po hodině, co sem jí hrál. Jelikož je ovládání dost neohrabané a náročné, bylo důležité si na něj pořádně zvyknout. Protože situace, kdy pohnete myškou a loď se začně neovladatelně přetáčet, se ze začátku stávala rozhodně často. Ale poté, co mi Star Citizen trošku dostal do krve, jsem si jeho vesmír začal skutečně užívat. Do jisté míry mě pohltil.

I přesto, že demo nenabízí moc, jsem byl schopen v něm strávit několik hodin celkem dobré zábavy, kterých rozhodně nelituji. Rozhodně má tato hra extrémní potenciál. Za předpokladu, že bude naplněn, má šanci stát se minimálně hrou desetiletí.

Dobrodružství ještě nekončí
Dobrodružství ještě nekončí
Star Citizen na PC Hodnocení hry
Těším se
  • Rozsáhlost tohoto vesmíru
  • Epické souboje
  • Různé třídy lodí
  • Fascinující grafickou stránku
  • Dech beroucí výjevy (umírající slunce)
Bojím se
  • Špatné optimalizace
Shrnutí: Co dodat, demo zprvu neukazovalo moc velký potenciál. Ale poté co jsem se na něj podíval pod drobnohledem, tak jsem si ho celkem hodně užil. Rozhodně se těším na budoucí možnosti, si tento nadějný projekt zahrát.
Tisk
Hodnocení:
( Zbývá 8 hlasů pro zveřejnění hodnocení ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
Star Citizen na PCScreenshoty ze hry
Screenshot ze hry Star Citizen Screenshot ze hry Star Citizen Screenshot ze hry Star Citizen Screenshot ze hry Star Citizen Screenshot ze hry Star Citizen Screenshot ze hry Star Citizen Screenshot ze hry Star Citizen Screenshot ze hry Star Citizen
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku Star Citizen - Krátký výlet vesmírem
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
vajajo    Pc master race FTW. Brej článek o skvělé PC hře.vajajovajajo13735    5.9.2014 16:58 vajajo

Pc master race FTW. Brej článek o skvělé PC hře.

ElementGamer    Taky jsem zkoušel.... a nedopadlo to dobře :D Ale tak na tuhle hru je na plné využití potřeba minimálně joystick, nejlépe hotas. Na K+M je to celkem o ničem. Ovšem pěkně napsaný článek :thumbup:ElementGamerelementgamer13999    5.9.2014 09:51 ElementGamer

Taky jsem zkoušel.... a nedopadlo to dobře :D Ale tak na tuhle hru je na plné využití potřeba minimálně joystick, nejlépe hotas. Na K+M je to celkem o ničem. Ovšem pěkně napsaný článek :thumbup:

ThainDegu    NeoBlade: Jo grafarna si to celkem užila konečně se dostala na 80 C což se jí normálně nestává :DThainDeguthaindegu27578    4.9.2014 20:28 ThainDegu

NeoBlade: Jo grafarna si to celkem užila konečně se dostala na 80 C což se jí normálně nestává :D

NeoBlade    Na tuhle hru si musím počkat, až budu mít nové PC, protože můj notebook by při pokusu rozjet to nejspíš shořel :D :DNeoBladeneoblade28678    4.9.2014 20:27 NeoBlade

Na tuhle hru si musím počkat, až budu mít nové PC, protože můj notebook by při pokusu rozjet to nejspíš shořel :D :D