Uživatel nepřihlášen
Myšlenky a recenze Thaina Degu
RSS kanál blogu
Píše: ThainDegu - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
Myšlenky a recenze Thaina Degu

Preview: The Forest - Návrat do Lesa

Čtvrtek 18.12.2014 22:26 - Autor: ThainDegu
To se mi líbí

Preview: The Forest - Návrat do LesaO hře The Forest jsem psal již jednou. Už na začátku cesty mě hra hodně zaujala, protože byla svěží, zajímavá a hlavně oproti jiným survivalům hodně dobře optimalizovaná. Proto jsem se rozhodl, že se do tohoto světa vydám znovu a zjistím, co je v tomto tajuplném lese nového.

Nakousnutý příběh

Klidný let vašeho letadla je znenadání přerušen poruchou. Dopravní prostředek padá na tajemný ostrov, který je plně zalesněn. V prvních momentech poté, co vaše postava nabude vědomí, vidíte jak vám tajemný humanoid unáší dítě. Následuje úplně prozření a vydáváte se na cestu za přežitím a hlavně za záchranou milovaného syna.

Celkem slušně nakouslý příběh. Za předpokladu, že se povede, se máme v tomto směru rozhodně na co těšit, přeci jen survival her s větší náplní moc není.


Čas přežít

Váš syn je pryč a před vámi stojí temný les. Musíte se tedy rychle naučit základní principy přežití. Naštěstí si vaše postava náhodou vzala knížku, která obsahuje různé stavební plány a návody k přežití. Díky nim si postavíte první přístřeší, v němž přečkáte první noc. Hned po ránu si obstaráte zásobu potravin a pomalu začnete vyrábět předmněty a opevnění kolem vašeho sídla. Noci totiž na tomto ostrově nejsou zrovna příjemné.

Není zde však jen svět na povrchu. Pod povrchem jsou rozsáhlé jeskyně, jejichž délka může mít i několik kilometrů a skrývají nejedno tajemství. Většina z nich ale obsahuje jednu velkou místnost, která slouží jako úložiště masa. Za předpokladu, že se na takovou pozici dostanete, je možné získat mnoho předmětů, které vám mohou sloužit k užitku. Jsou dva způsoby jak nalézt tyto podzemní skladiště. První průzkumem a druhý tím, že vás divoši přepadnou a zatáhnou do hlubin země. Tam se prakticky probudíte a je potřeba se z této šlamastiky dostat, jinak se z vás stane jen maso na háku.


Přátelští domorodci?

Místní obyvatelé mají sklony ke kanibalismu. První známky tohoto příšerného stravování najdete ve vesnicích a sídlech, v kterých žijí. Mrtvá hnijcí těla, ohlodané kosti a sušené lidské maso jsou rozprostřeny snad po celém táboře těchto podivných humanoidů. Za předpokladu, že vaše postava měla na palubě letadla nějáké přátele, je vysoká možnost, že jejich hlavu najdete nabodlou na jednom z kůlu či vesnických ozdob.

Možná proto se po pár hodinách z místa mého útočiště stal masový hřbitov, který pokrývalo několik desítek useknutých údů a hlav. Ty se dají použít pro některé typy dekorací, které by měli na obyvatele lesa působit odstrašujícím dojmem. Prozatím ale spíše nevítané návštěvníky přitahují. Je možné, že hlavy a ostatky svého kmene poskládané do určitého tvaru považují za umělecké dílo.


Proto je potřeba rychle si postavit menší opevnění, v kterém budete žít a vyrážet z něj na výpravy za jídlem a předměty důležitýmy pro váš rozvoj. Celkově vám stavění menší chaty zabere pár dní, které budete prožívat ve strachu a nejistotě z toho, aby vás příjemní obyvatelé tohoto lesa znovu nedostali. Časem by ve hře mohla být pernamentní smrt, díky které by se celkový pocit a průchod hrou stal ještě více kořeněný.

Crafting se týká jak stavění, tak i základních předmětů, které je možné různě kombinovat. Z láhvičky alkoholu, pár mincí a malého kousku elektroniky lze například sestrojit celkem účinou výbušninu.


Zabij bobra, zachráníš strom

Ekosystém v této hře funguje hodně zajímavým a realným dojmem. Jako člověk na něm máte obrovský vliv. Růst stromů a počty zvěře je možné ovlivnit. Prakticky je dobřé žít způsobem indianů, kteří si skutečně brali jen to, co bylo potřeba. Za předpokladu, že budete žít způsobem novodobé civilizace, brzo z vaší oblasti zmizí určité druhy zvířat a po čase bude potřeba se přesunout na netknuté místo, kde budete mít možnost znovu začít plenit a drancovat přírodní zdroje.


Čas na další výlet

The Forest mě oproti jiným survivalům celkem příjemně překvapil. Hra má zajímavý začátek. Místo, kde se odehrává je perfektně zvoleno a jako bonus dostává ještě fantastickou atmosféru. Autoři na tomto titulu stále pracují a vybrušují ho jako diamant k dokonalosti. Optimalizace také není zrovna špatná, i když by mohla být možná o chloupek lepší. Hudební doporovod výborně umocňuje atmosféru, takže když se do lesa vydáte v noci, tak pocítíte strach, beznaděj a občas dokonce i úzkost. Je to tedy prozatím hodně kvalitní kousek ve svém žánru. Autorům bych popřál hodně štěstí a hlavně ať se jejich dílo podaří dokončit na sto procent.


The Forest na PC Hodnocení hry
Těším se
  • Les
  • kooperaci
  • rozšířený crafting
  • budování
Bojím se
  • Nudy
  • Špatné AI nepřátel
Shrnutí: Je to tedy prozatím hodně kvalitní kousek ve svém žánru. Přidáním coop se hra posunula o pár krůčků dál.
Tisk
Hodnocení:
( Zbývá 8 hlasů pro zveřejnění hodnocení ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
The Forest na PCScreenshoty ze hry
Screenshot ze hry The Forest Screenshot ze hry The Forest Screenshot ze hry The Forest Screenshot ze hry The Forest Screenshot ze hry The Forest Screenshot ze hry The Forest Screenshot ze hry The Forest Screenshot ze hry The Forest
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku Preview: The Forest - Návrat do Lesa
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
Salam   1x   Pokud k tomu ted nekdo sedne poprve tak doporucuju si vyhradit nikym neruseny. . treba volny vecer. Nasadit sluchatka a ponorit se do hry. Prvni kontakt s "domorodci", nocni pruzkum pobrezi atd. . ta hra ma na zacaktu perfektni atmosferu.
Jinak pekne a jednoduse napsane previju.
Salamsalam32188
    23.12.2014 16:32
Salam

Pokud k tomu ted nekdo sedne poprve tak doporucuju si vyhradit nikym neruseny. . treba volny vecer. Nasadit sluchatka a ponorit se do hry. Prvni kontakt s "domorodci", nocni pruzkum pobrezi atd. . ta hra ma na zacaktu perfektni atmosferu.
Jinak pekne a jednoduse napsane previju.

OS1R1S    Tuhle hru "louskám" od 0. 3 a každým updatem se ta hra zlepšuje a zlepšuje :-)OS1R1Sos1r1s8560    23.12.2014 15:32 OS1R1S

Tuhle hru "louskám" od 0. 3 a každým updatem se ta hra zlepšuje a zlepšuje :-)

ThainDegu    Alfajk: Tak v early je prozatím asi 6 měsíců takže bych počítal minimálně s půl rokem až rokem vývoje. Pracuje na tom jen pár lidí. Prozatím žádné pevné datum vydání ještě ve vzduchu není.ThainDeguthaindegu27578    23.12.2014 15:10 ThainDegu

Alfajk: Tak v early je prozatím asi 6 měsíců takže bych počítal minimálně s půl rokem až rokem vývoje. Pracuje na tom jen pár lidí. Prozatím žádné pevné datum vydání ještě ve vzduchu není.

Alfajk    na ty hre je jeste velka spousta prace, do kdy ma bejt jeste ve vyvoji?Alfajkalfajk16671    23.12.2014 15:04 Alfajk

na ty hre je jeste velka spousta prace, do kdy ma bejt jeste ve vyvoji?

Malcolm    Alex6565: no ale každopádně je to teda jeste hodne na začátku vývoje a to znamená že je to tak 50x zabugovanejší než když začínalo dayz standaloneMalcolmmalcolm8346    22.12.2014 12:34 Malcolm

Alex6565: no ale každopádně je to teda jeste hodne na začátku vývoje a to znamená že je to tak 50x zabugovanejší než když začínalo dayz standalone

Alex6565    Coop? tak to je paráda :D vypadá to na další položku pro Ježíška :DAlex6565alex656510787    19.12.2014 21:08 Alex6565

Coop? tak to je paráda :D vypadá to na další položku pro Ježíška :D

ThainDegu    Alex6565: V současnosti bylo do hry přidáno Coop což je rozhodně super když si chceš zahrát ještě s někým a SP tě prostě nebaví. Do budoucna samozřejmě napíšu článek buď z finální verze anebo z dalšího výrazného updatu :)
Obivan568: Občas na člověka jen čumí ale jindy jdou zas tvrdě na to :D :D chtělo by to asi pár úprav.
ThainDeguthaindegu27578
    19.12.2014 14:12
ThainDegu

Alex6565: V současnosti bylo do hry přidáno Coop což je rozhodně super když si chceš zahrát ještě s někým a SP tě prostě nebaví. Do budoucna samozřejmě napíšu článek buď z finální verze anebo z dalšího výrazného updatu :)
Obivan568: Občas na člověka jen čumí ale jindy jdou zas tvrdě na to :D :D chtělo by to asi pár úprav.

obivan568    no tu agresivitu tech hajzliku by mohli zmensit :Dobivan568obivan5685793    19.12.2014 08:51 obivan568

no tu agresivitu tech hajzliku by mohli zmensit :D

Alex6565   1x   O The Forest jsem už hodně slyšel a vždycky mě lákalo si to zkusit, v jakém stádiu je momentálně hra? Jinak článek je fakt pěkně napsanej :) dobře se to čte. :lala:Alex6565alex656510787    19.12.2014 01:00 Alex6565

O The Forest jsem už hodně slyšel a vždycky mě lákalo si to zkusit, v jakém stádiu je momentálně hra? Jinak článek je fakt pěkně napsanej :) dobře se to čte. :lala: